Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Radnice: Se stativem se fotit na mostě smí

Pražští radní se snaží urovnat rozruch kolem placení za stativ na Karlově mostě. Podle starosty Prahy 1 Jana Bürgermeistera může za rozpoutání celé kauzy bezpečnostní agentura. Ta v minulých dnech vyžadovala za focení se stativem povolení za 250 tisíc korun. Ochranka jednala na vlastní pěst, tvrdí radní. Ještě před pár dny přitom prohlašovali, že je pouze potřeba ji lépe instruovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Stréc

Další průser?
Pan starosta a jeho klika opět zabodovala. Vyjádření SVKM je zcela lobistické a pravděpodobně by u ústavního soudu neobstálo i přes všechny tituly, jimiž se honosí všichni níže podepsaní.  Pane starosto, zabalte krám a uděláte to nejlepší co můžete. Problémů a ostudy jste se nadělal již dost. Ať žije turistický ruch.
0/0
28.10.2002 2:16

Bohouš

fotoamatér nevěří očím
Jako fotoamatér sebou nosím stativ všude, abych byl schopen udělat pěknou a kvalitní fotografii jen pro vlastní potěšení. A že jsem na Karlově mostě pár fotek v životě udělal. Považovat za fotoamatéra pouze maníka, tetku, či Japonce s automatickým kompaktem bouchajíc fotky od boku je stejný nesmysl, jako že např. amatérský sportovec není schopen lepšího výkonu než ráno doběhnou tramvaj. Osobně v tom vidím loby osob, nebo spíše společností obchodujících se suvenýry, aby zvýšili obrat se svými pohlednicemi a jiným turistickým materiálem. Považuji to za zlodějinu, protože na památky přispívá každý Pražak i čech z daní, na Karlův most dokonce dobrovolnou sbírkou a turisti také z daní protože tu zcela určitě utratí nějaký ten peníz. Nechápu, že magistrát nezakročí. Jiná věc je komerční natáčení, ale tam by podle mě mělo jít spíše o zpoplatnění z důvodu omezení provozu na mostě. Na historickém dokumentu pro TV pořad se určitě vydělá méně než nějaké reklamě, nebo akčním filmu z USA ale pražské památky zcela jistě lépe popularizuje dokument.
Bohuslav KOTÁL, Praha 5
0/0
24.10.2002 19:03

0/0
21.10.2002 15:37

Daniel

Uzasne!
Kolem pripadu zacalo byt zivo a najednou je radnice strasne v pohode o nicem nevi a strasne se divi! Oproti tomu co pani radni tvrdili jeste minuly tyden obrat o 180 a veskera vina jde na ochranku. Slizky zvast od SVKM (vytvarnici nebo urednici?) je mozne si precist o dva prispevky nize, ale nedozvite se z nej nic. Takze nakonec za vsechno muzou gorily. Ne ze bych chtel urazet inteligenci primatu, ale pochybuju, ze by si to sami vymysleli. na takovou kravinu musel prijit nekdo, komu to mysli "uredne", takze kdo SVKM nebo opravdu radnice? Tam se ovsem asi pravdu nedozvime, kdo by si dobrovolne patlal maslo na hlvum kdyz mame pred volbama, ze?
0/0
21.10.2002 11:12

Cizinec

To jsou tedy blbouni !!!!!
 Tomu se snad ani verit nechce- to je opravdu absurdni !!!
Nechapu jen ze tahle Svejkovina jeste nestala nekoho teple misto v zastupitelstvu- mam pocit ze uz dlouho nebyla v Praze uplatnena tradicni defenestrace !!! A doba uzrava  !!!
0/0
21.10.2002 10:31

SVKM

Prohlaseni:
Sdružení výtvarníků Karlova mostu, občanské sdružení reg. MVČR pod č.: VSP/1-3112/90, se sídlem Karmelitská 20, 118 00 Praha 1 zastoupeno mluvčími:Ing.Evou Koptovou,Romanem Kotrčem,Ivanem Hanzalem nebo práv.zástupkyní JUDr.Vladimírou Krupičkovou, adresa pro písemný styk : POB 106, 118 00 Praha 011, e-mail: svkm@iol.cz, kancelář:Sněmovní č.7,110 00 Pha1, tel/fax:257531088, www.karluv-most.cz úřední dny: úterý 9-12hod., čtvrtek 13-16hod.
Jako organizátor mimořádného užívání Karlova mostu - tržiště, veřejného prostranství a veřejné komunikace, jenž je zároveň stavební kulturně-historickou památkou světového významu, ale i veřejnou pěší komunikací spojující malostranský břeh Vltavy se staroměstským a tedy komunikací mimořádného významu nejen pro turisty, ale především pro Pražany z obou břehů a místem pronajímaným a zpoplatňovaným ke zvláštnímu užívání, považujeme za vhodné reagovat na rozruch, který média v posledních dnech rozpoutala kolem otázky, zda je možné užívání Karlova mostu jakožto veřejné komunikace omezovat zákazem předem nepovoleného komerčního fotografování a fotografování s použitím stativu. Na první pohled se zdá, že jakékoliv fotografování na veřejné komunikaci omezovat nelze, pokud takové omezení není odůvodnitelné mimořádným veřejným, bezpečnostním zájmem.
Skutečnost je však poněkud jiná.
Karlův most je sice veřejnou komunikací ve smyslu zákona č.13/97Sb. v platném znění, ale komunikací mimořádnou, maximálně vytíženou turisty i občany města, navíc ozdobenou cennými uměleckými plastikami. Z této skutečnosti vyplývá, že prvořadým úkolem vlastníka této nemovitosti je průběžné zajištění její ochrany, zajištění průběžné průchodnosti komunikace a bezpečnosti osob a majetku na ní.. Karlův most je dále na základě rozhodnutí Magistrátu hlavního města Prahy tržištěm se zvláštním právním režimem, upraveným Vyhláškou magistrátu hl.města Prahy. Zvláštní použití veřejného prostranství, kterým Karlův most ve smyslu zákona č.565/1990 v platném znění jakožto místní komunikace -a navíc tržiště- nesporně je, podléhá dle § 4 zákona o místních poplatcích poplatkové povinnosti. Zbývá rozlišit co je a co není zvláštním užitím veřejného prostranství. Zvláštním užitím ve smyslu platné právní úpravy nepochybně není pohyb a pobyt na veřejném prostranství, v rámci kterého může osoba konat všechny běžné úkony, pokud tím neomezuje stejná práva ostatních - tedy nepochybně i fotografovat. Jiná je situace v případě, že se jedná např. o filmování či fotografování k reklamním a jiným komerčním účelům (pak jde o podnikatelskou činnost odpovídající přímo či analogicky "potřebám tvorby filmových a televizních děl), nebo jde-li např. o zhotovování fotografií "na zakázku". Taková činnost je nepochybně poskytováním služeb. Takovému zvláštnímu užití veřejného prostranství tedy dle platné právní úpravy musí předcházet zaplacení místního poplatku. Karlův most je dále jakožto stavba v majetku města, správě Technické správy komunikací, nemovitým majetkem, jehož mimořádné použití je podmíněno zaplacení nájemného ve výši, upravené Usnesením rady zastupitelstva hlavního města Prahy. Ti, kdož si místo na Karlově mostě zajistí a zaplatí za něj místní poplatky i nájemné, mají pak nepochybně nárok, aby jim byla zajištěna nerušená realizace zakoupených práv.
Zajištění všech výše připomenutých požadavků na provoz na Karlově mostě je natolik náročně, že je zajišťováno subjektem vybraným ze zájemců výběrovým řízením. Tímto subjektem je naše Sdružení výtvarníků Karlova mostu - občanské sdružení, jehož členům jsou všechny potřeby, nároky a úskalí lokality důvěrně známy. Úkoly, které je nutno v místě zajistit tak, aby si jednotlivé činnosti na mostovce omezené kapacity nepřekážely, jsou vymezeny ve Smlouvě o zajištění organizace a pořádku při vystavování, prodeji a jiném mimořádném užívání veřejné komunikace v lokalitě Karlova mostu (ze dne 16.3.2000) jejíž bezvýhradné dodržování jsme pod sankcemi povinni zajistit, což již několik let činíme.
Z uvedeného vyplývá, že každý návštěvník Karlova mostu zde může pro svoje soukromé (nepodnikatelské) účely volně fotografovat. Nesmí pouze svojí činností ohrožoval objekt - nesmí tedy - stejně jako kdokoliv jiný- v žádném případě vystupovat na zábradlí, sokly či dokonce sochy, ani tam cokoliv -byť přechodně- umisťovat. Nesmí dále svojí činností omezovat stejná obecná a zvláštní práva ostatních - nesmí tedy omezovat průchodnost mostu a musí respektovat "zakoupená tržní místa". Z tohoto hlediska je použití stativu v době plného turistického provozu mostu nevhodné, ba fakticky neproveditelné.
Podle našich zkušeností občané, ale i zahraniční turisté, výše uvedené skutečnosti chápou. Nutnost omezovat sobecké omezovatele rovných práv ostatních návštěvníků Karlova mostu je tak skutečně ojedinělá a máme při ní vždy naprostou podporu veřejnosti, která naopak projevuje názor, že omezování běžného provozu mostu musí být výjimečné a musí světově unikátnímu místu alespoň částečně vrátit užitek, jeho prostřednictvím získaný.
Rozruch, který tisk a média kolem údajného omezování "volného fotografování na Karlově mostě s použitím stativu" uspořádala, je s ohledem na výše uvedené skutečnosti zjevně zcela nedůvodný.
S pozdravem za Sdružení výtvarníků Karlova mostu Ing.Eva Koptová, Roman Kotrč, Ivan Hanzal mluvčí V Praze, dne 17.října 2002 vyřizuje:JUDr.V.Krupičková
0/0
21.10.2002 8:55

pozorovatel

Co na to radnice?
"Co na to radnice? Radní Prahy 1 zareagovali zpočátku na incident prohlášením, že jde o prosazování současného zákona o audiovizuální tvorbě. Podle tohoto zákona totiž stativ odlišuje amatéra od profesionála, který hodlá snímky výhodně zpeněžit. A za to se musí platit." *************************** Byl bych docela rád, kdyby radní citovali konkrétní pasáž zákona o audiovizuální tvorbě, ve které se píše cokoli o stativu a o rozdělení tvůrců na amatéry a profesionály. Já to nikde nenašel. Ale na druhou stranu - hlavně že zvítězil zdravý rozum. (Možná bychom si to měli pamatovat, může jít o vítězství na dlouhou dobu poslední :-/ )
0/0
21.10.2002 8:05

roman

malo informací, zmatek a zbytečné rozhořčení
Mrzí mne že se okolo Karlova mostu rozpoutala taková mela. Zčista jasna najednou je někdo údajně vykazován z Karlova mostu za to že fotí. Zamyslete se prosím zda se Vám něco takového opravdu stalo a jestli to není jenom pečená kachnička,kterou Vám všem právem rozhořčeným někdo nevhodil do úst i pera. Co já vím tak za posledních devět let se žádný fotograf, myslím kromně reklamy na Tojotu, nevykazoval a tuplem nezpoplatňoval. Co se týče toho kdo a kde se stala chyba, pokud se vůbec stala, je velmi příjemné vidět vše černobíle. Zdravím z Karlova mostu.
0/0
20.10.2002 23:48

Daniel

Re: malo informací, zmatek a zbytečné rozhořčení
nic proti pecenym kachnam, nicmene tady se bohuzel neserviruji. Take jsem obcas na Karlove moste fotil ze stativu, i kdyz ne 9 let jako vy. tady ovsem cas nehraje takovou roli. Asi jste nezaregistroval, ze vyhlaska je pomerne cerstva. A ze nez se strhl tento humbuk, tak na prime dotazy jak radnice tak SVKM odpovidali v tom smyslu, ze toto narizeni opravdu plati, ostatne prectete si vyjadreni SVKM. Cili zadna kachna, nybrz osel. Presneji uredni siml. Nyni po humbuku je situace o neco jina. SVKM manevruje ve slizkych a neurcitych pravnickych obratech. radnice naopak velmi otevrene a presne opacne nez pred humbukem. Uz jste v obraze?
0/0
21.10.2002 11:17

Jirka

co když..
Já osobně bych rád věděl , co se  stane, když mě takový evidentně horlivý strážník bude chtít zakázat filmovat nebo fotit se stativem. Někdo tvrdí že můžu jiní že ne. Já ho neposlechnu a pokud použije násilí dostane přez dr... v lepším případě, v horším si zaplave. To pak bude zajímavý. Strážník po mě evidentně chtěl něco na co nemá právo a použil násilí tam kde neměl. Pak ale nemohu být trestán jelikož jsem  se tomu  bránil. No nechtěl bych být botičkářem a mýt takový blby za nadřízený.
0/0
20.10.2002 14:52

Petr

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
20.10.2002 10:15

Tom

Pitomost na druhou
Každý jednou udělá chybu. Taky lze vydat pitomý příkaz. Nechápu, proč tak blbě zatloukají. Vždyť jejich výmluvy jsou detinské....
0/0
18.10.2002 22:27

Klarka z Kanady

Je stativ to, co odlisuje amatera od profesionala?
Tato veta je primo sokujici(ze je to presne zneni vyhlasky!!???)Karluv Most,stejne jako Prazsky Hrad je dedictvim naroda,patri vsem a proto nelze aplikovat domahani se poplatku za autorska prava.Cela akce mi pripada jako hra zda se nekdo nachyta a zaplati si povoleni,takovychto triku zname bezpocet.
0/0
18.10.2002 21:06

mazlik

Nehoraznost
To asi potrebuje pan starosta nebo radni na Jeziska nejake drobne, tak vydali takovouhle nehoraznou vyhlasku, nechce se mi verit, ze by ochranka mela tak primitivni pracovniky, ze by bez radneho prikazu chtela inkasovat tak vysokou castku a to jeste k tomu po turistech, to jsem nevidel na celem svete, aby za vyfotografovani pamatek chteli vubec nejaky poplatek, to je zase ostuda Prahy a panu radnich, ZE SE TROCHU NESTYDITE, VY NENAZRANY PRASATA
0/0
18.10.2002 19:39

zod

lkj
no jo, sou to chytraci. skoda, ze nezije sudek, ten by mrkal kdyby ho chtel nekdo kasirovat za takovouhle kravinu. jinak pro toho chlapika co uz tu nekde byl, mam pocit, ze se jeden cas uvazovalo o vstupnym na most. takze uvidime. nedivil bych se, kdyby tam ty budky se zavorou nakonec nainstalovali. pekny vikend
 
0/0
18.10.2002 18:53

Kojot

Okradani
Tak super, zahranicni turista prileti do prahy, hned na ceste z ruzyne ho natahne taxikar, pak se vyda na karluv most, tam ho zkasiruje jakasi ochranka... to bylo po povodnich narku, ze se k nam turisti nehrnou...ani bych se jim nedivil :-((.
Mimochodem, co takhle postavit na kazdy konec karlova mostu budku a chtit vstupne, se divim ze soudruzi na magistratu nedali hlavy dohromady a neco podobne sileneho nevyprodukovali. Mozna by se to dalo pouzit i u orloje a tak... Make $$$, not love !
0/0
18.10.2002 18:10

devilX

Re: Okradani
boze muj! to ste nahlas nemel vyrknout. pristi leto tam budou stat...
0/0
18.10.2002 18:43

3ax

No a ..?
Kdyz nekdo prodava na ulici a ma pritom vystavene zbozi na stolku nebo staflich, tak je prirozene, ze za to plati poplatky. Kdyz mu chcete dokazat, ze opravdu prodava, neni to tak lehke, kdezto to, ze si nekde neco rozlozil a zabral urcite misto se prokaze snadneji.
Podobne je to s reklamou, tam se jeste hur odlisi, jestli nekdo chodi v pomalovanem tricku proto, ze ho to bavi, anebo ze tim dela reklamu. Samozrejme se to obchazi mnohym zpusobem. Jiste vyjde levneji zaplitit studentovi nebo bezdomovci par nezdanenych penez za to, za na sve bote bude mit postavenou tyc, na ni plakat a s tim se bude prochazet po meste, nez poctive zaplatit mestu poplatky za reklamu.
Na a s focenim a s filmovanim jde asi o stejne dilema. Jak podchytit vyhlaskou podnikatele a neomezit prilis soukrome lidi. Jde spis o slusnost a taktnost tech kdo to pak hlidaji. Normalni policajt snadno i bez vyhlasek pozna, jestli si babicka na lavicce rozbalila uzlicek a neco v nem hleda, nebo jestli prodava podomacku vyrobene zbozi anebo jestli zebra. Podle toho se on musi zachovat a vyhlasky mu to musi umoznit. Al je potreba, aby byly spravne aplikovane !!!!
Netvrdte mi, ze sebehloupejsi ochranka nepozna filmovy stab od turisty.
0/0
18.10.2002 18:04

Kojot

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
18.10.2002 18:04

Baron

Další vývoj ...
... by se pak mohl ubírat ve směru 1. zákazu focení s teleobjektivem, 2. zákazu focení s kvalitnějším aparátem a v konečném stadiu 3. zákazu focení vůbec spojeném s povinným nákupem pohledů vydávaných Prahou 1
0/0
18.10.2002 17:23

Milda ,Praha

O co jde?
Co to má znamenat.Někdo by měl zaplatit za to že bude fotit se stativem?Kdo tohle vůbec vymyslel.Jak to mohlo někoho vůbec napadnout!U filmařů je to jasný,ale u normálních fotografů kvůli třem hliníkovým nožičkám.Nebude se za chvíli podle nějaký mestský vyhlášky platit i za vzduch který dýcháme.A když nezaplatíte tak vás jakási ochranka udusí!
0/0
18.10.2002 17:19

Spongebob

To je hnuj
0/0
18.10.2002 17:10

j.tlapka

Nechápu - to mám vzít cihly, panely ap. to vše je stavivo a s tím mohu fotit. Proč můžu fotit se stavivem a ne se stativem. Sakra je to divný
0/0
18.10.2002 16:49

Beda

Re: I ya stavivo se plati...
"Čl. 2 Sazba poplatku 1. Sazba poplatku za užívání veřejného prostranství činí za každý i započatý m2 a den a) za umístění stavebního zařízení pro provádění staveb a jejich změn, včetně zařízení staveniště a pro skládky materiálů atd. ...................................................................... Kč 10,- dale: h) pro potřeby tvorby filmových a televizních děl ....................... Kč 10,- , Takze to vzjde nastejno!!!!
0/0
18.10.2002 18:59

wewe

chii :)
Radnice: Se stavivem se fotit na mostě smí
jako ze se mohu fotit ale pouze s hradem ? :))))
0/0
18.10.2002 16:40

Posleda

Za všechno může ochranka?
Takže ochranka může i za to, že si pan Bürgermeister kdysi odléval do cihliček cizí stříbrné svícny?
"Černí šerifové" obvykle nebývají tak chytří a iniciativní, aby si sami vymýšleli takovéto výmysly. Leda, že by  si chtěli  tímto vydělat nějaký bakšiš mimo.
Pak ale by ale měli dostat od zaměstnavatele okamžitého padáka.
Nějak mi ale v článku chybí informace:
a) zda jde o zaměstnance nějaké najaté SBS, či
b) strážné, přímo zaměstnaného někým a
c) kdo tuto "ochranku" platí. Zda je to město (potažmo Praha 1), či Sdružení výtvarníků.
Samé dosti důležité věci, které ale autory článku zřejmě moc nezajímají. Raději nechávají "tuplovaného starostu" (to je vlastně něco jako "tuplovaný černoch Schwarzenegger) beztrestně mlžit.
 
0/0
18.10.2002 16:30

Ivan

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
18.10.2002 15:37

Mike

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
18.10.2002 10:08

quartz

napiste si na prahu 1, odbor dopravy a zivotniho prostredi.
Napiste zastupitelum prahy 1, konkretne na odbor Dopravy a zivotniho prostredi, kteri po vas chteji onech 250kKc za stativ. Zrout Karel Mgr. Karel_Zrout@p1.mepnet.cz  Ambrozová Eva Eva_Ambrozova@p1.mepnet.cz   Borkovec David David_Borkovec@p1.mepnet.cz   Guryča Lubomír Lubomir_Guryca@p1.mepnet.cz   Hesíková Simona Simona_Hesikova@p1.mepnet.cz   Janovský Jan Jan_Janovsky@p1.mepnet.cz   Málková Zuzana Zuzana_Malkova@p1.mepnet.cz a dejte jim vedet, co si o jejich rozhodnuti myslite!!!
0/0
18.10.2002 0:42

Rejpal

Debilismus
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.10.2002 15:31

Rejpal

Re: Debilismus
Pro pravdu se lidi rádi hněvají a likvidují příspěvky, že jo IDNESOVÉ
0/0
18.10.2002 15:31

Ricardo

Co příjde dál??
Škoda,že jsem se nemohl zúčastnit včerejší protestní akce. Jako občan Prahy, jsem si myslel, že naše krásné město ve středu Evropy je i demokratické město. Mám Prahu moc rád a především její krásy. Jako fotograf amatér, často vyhledávám stará zákoutí, kde na mne dýchne ta historie a člověk se náhle ocitne uplně v jiném světě. Ale abych se vrátil zpět. Právě jako fotograf-amatér se snažím v podstatě, tím že si fotografuji krásy Prahy naučit možné varianty fotografování. Tudíž můžu na jednom místě postávat mnoho času než bude snímaný objekt v pozici, kterou požaduji. Ať se jedná o světlo, okolí a ostatní činitele, které fotografa ovlivňují. Proto si nedovedu představit, jak tzv.ochranka mostu odliší zda jsem amatér či nikoli!! Jako amatér mám docela slušné vybavení a tak může dojít k situaci, kdy si postavím stativ, připevním zrcadlovku a začnu před ni měnit objektiv, filtry a fotografovat jeden objekt několika způsoby.. Ta představa, že ke mne přistoupí uniformovaný muž a řekne abych si zabalil fidlatka a opustil most, mi může polichotit, že tento neznalec mě zahrne mezi fotografy profesionály, ale o to já nestojím.. Chci si jen svobodně fotografovat krásné objekty a učit se z chyb, které udělám, abych je příště neudělal a mít radost ze snímků, které se povedou podle mé představy...Je to smutné, co všechno si radní ješte vymyslí?? Co takhle Kampa, Orloj, Muzeum nebo Národní Divadlo?? Postavte hlídky všude a zavírejte nás...
0/0
17.10.2002 9:40

Demokrat

Všichni na Sibiř
Vy malí imperialističtí hajzlíci jste zapoměli, že je zakázáno také fotit nádraží, letiště, z letadla a v neposlední řadě taky mosty jako nedílnou součást strategické obrany naší mladé komunistické demokracie. Proto navrhuji nezpoplatňovat focení ! Dotyčný rozvraceč si musí snímek odpracovat (cca 20-50let) na odklízení neexistujících chemikálií ze Spolany. Práci čest !
0/0
17.10.2002 8:54

Torx

Koho jsme si zvolili, toho máme,
pak se nikdo nesmí divit podobným vyhláškám, taky se uvažovalo o zpoplatnění vstupu na Karlův most. Neumím si představit, jak ochranka, ve které slouží většinou primitivové s velkými svaly, rozlišuje profesionála od amatéra. Taky by mohli vytahovat lidem filmy z foťáků (jak by to dělali u digitálů?)
0/0
17.10.2002 7:44

Honny

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.10.2002 6:54

Novak

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.10.2002 9:12

Simkes

sprava z mosta
chlapci z radnice kecaju. prave som sa vratil z mosta a videl som tam ako v hmle a dazdi (to sa asi budu fotky spenazovat) buzerovali straznici nejakeho turistu ze musi zaplatit ak chce fotit. myslel som, ze ten straznik je nejaky prezleceny originalny novodoby podnikatel, ale vidim, ze Kocurkov zacina ovela vyssie...
0/0
16.10.2002 23:44

arny

?????
Zprvu jsem si myslel, ze je to kachna, ale dnes po shlednuti zprav jsem zjistil , ze neni. Nechapu v tom jednu vec: Karluv most a spol. je kulturni pamatka, ktera patri nam vsem. Takze 1/1000000 je i moje. Za chvili to bude snad platit i pri foceni namesti atd. Kdyby se radsi resily daleko prospesnejsi veci :-(((
0/0
16.10.2002 21:06

venomak

Re: ?????
bacha, ne miliontina, ale desetimiliontina
0/0
21.10.2002 11:33

Novak

Radni jsou streleny
Dopr*ele, to snad už není možný, oni v tom budou dál pokračovat? To jako myslí vážně, že se tenhle nesmysl nezruší???  Je to někde ve světě?? Ne...to zase jen vymýšlíme nesmyslné debilní a šikanující omezení. Asi nám turisti vadí a budeme raději, když sem nikdo nebude jezdit.
A proboha - když budu profesionál, vezmu si foťák, stativ, navlíknu se do šusťákovky, na záda si vezmu baťůžek, ze kterého bude koukat Good Water.....tak to budu vypadat jako amatér - turista?  V pohodě?  Pánové radní, jděte se bodnout, jste na hlavu a nikdo vám to neodpáře. Nazdar. 
0/0
16.10.2002 19:13

Martin

Zkorumpovana radni pakaz
Jeste ze budou volby - stavajici zastupitelstvo by se jednotne melo odebrat do kriminalu. A s nimi debilni ochranka, ktera je tupa, nevzdelana, jazykove nevybavena a smrdi. Pokud by se to melo stat me, tak cernej serif leti do vody.
0/0
16.10.2002 18:43

Šťoural

Co je co?
V článku se vyskytuje věta "Změnit zákon se však radnice v nejbližší době nechystá." - jedná se opravdu o zákon? Mám za to, že zákony může přijímat a měnit pouze parlament... co s tím má tedy radnice společného? Nebo nejde o zákon, ale o vyhlášku...? Nemáte v redakci alespoň trochu schopnějšího redaktora, aby to napsal tak, aby to dávalo smysl?
0/0
16.10.2002 17:12

cestování.iDNES

Re: Co je co?
Děkujeme za upozornění. Máte pravdu, jde o vyhlášku. Za mylnou informaci se omlouváme a opravujeme.
0/0
16.10.2002 18:12

pucifuk

Podobné uniformy
No, když nějaký debil, radní Prahy 1 prominou, vydá debilní nařízení, není nic jednoduššího, než se na něj vykašlat. Ale svinárna je to s těma uniformama. Tak Miklíkoví z Policie tvrdí, že uniformy šerifů z KM a policejní sice jsou podobné, ale to není protizákonné. Tak když tohle není protizákonné, tak je to zřejmě nic proti ničemu, takže žádný zákon, takže divoká postkomunistická kotlina.
0/0
15.10.2002 16:56

J.

Tak to může někdo jenom zkusit mi sklapnout cokoliv nebo mi zkazovat fotit se stativem to poletí do Vltavy!Jakožto daňový poplatník mám právo si tady fotit co chci
0/0
15.10.2002 16:39

lukas

mail
Vážený pane,
"ve včasné odpovědi dle zákona" si Vás dovoluji informovat, že žádná vyhláška hlavního města Prahy o zákazu fotografování pomocí stativu na Karlově mostě neexistuje. Při užívání veřejného prostranství však musí zájemce požádat vlastníka pozemní komunikace nebo jeho pověřeného správce  o povolení .
atd..
vice na cestomanie.cz
0/0
15.10.2002 16:15

Michal

jaka to je vyhlaska?
Asi mi neco uniklo. To zastupitelstvo P1 schvalilo nejakou vyhlasku, ve ktere je receno "nesmite fotit se stativem zadarmo, protoze tak byste meli moc pekne fotky a zbohatli byste na nas ukor", anebo se nekdo proste rozhodl, ze bude absurdne aplikovat nejaky jiny, obecnejsi predpis? Ptam se proto, ze nejak tu vyhlasku nemuzu najit na uredni desce Prahy1...
0/0
15.10.2002 15:20

Di

Stativ
To snad neni ani pravda. Docela hodne fotim, vsude se sebou taham stativ, vcetne vystupu na hory, ale to to je fakt hodne. Proste normalni clovek, ktery foti, nemuze mit hezkou fotku z Karlova mostu?
0/0
15.10.2002 14:19

kiaora

NABIDKA
(Příspěvek zrušen)
0/0
15.10.2002 13:35

Jarka

Re: NABIDKA
No, v tomto případě je v tom Magistrát přece jen trochu nevinně, máslo na hlavě má spíš Praha 1 (té je Karlův most svěřen do správy)  - viz diskuse na http://www.praha-noviny.cz/disvol.asp , což je Magistrátní diskusní fórum.
0/0
15.10.2002 13:50Najdete na iDNES.cz