Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zámek v Telči obléhají Japonci

Zájem o renesanční zámek v Telči nepolevuje, mění se však klientela. V 90. letech sem přijížděli hlavně Němci, teď začínají město objevovat Japonci. Denně zastaví před branami telčského zámku až dva autobusy turistů z Japonska. Uvnitř zámku se chovají tiše - díky nejmodernějším sluchátkům na sebe nemusejí pokřikovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marta Vančurová

A něco pro české turisty v chodbě ke kostelu sv. Jakuba
Výstava ZMIZELÍ  SOUSEDÉ
Některé výsledky pro někoho snad překvapujícího dobrovolného úsilí mladých lidí jsou nyní zpřístupněny   letním návštěvníkům Telče.  
Jde o projekt Zmizelí sousedé – účastníci tohoto projektu ve věku 12 – 18 let několik měsíců patráli po osudech lidí zmizelých z jejich nejbližšího okolí za 2. světové války. Dokumenty a osobní svědectví téměř třiceti autorů prací lišících se přístupem, způsobem zpracování i lokalitou, graficky upravené do počítačovou grafikou zpracovaných panelů, doplněných o panel věnovaný telčskému malíři, panu Nágelovi, zatčenému gestapem na náměstí v roce 1941 (práce Občanského sdružení Phoenix Telč) lze shlédnout do 11. srpna 2002 v ambitech chodby kostela sv. Jakuba  hned vedle zámku. Je tak součástí  akce Prázdniny v Telči, doplněna koncerty židovské    hudby nabízí chvilku ticha a zamyšlení.
Výstava Zmizelí sousedé poputuje po celý zbytek roku. Jedna kopie výstavy  bude k vidění v srpn a září v zadní synagóze v Třebíči), druhá  sleduje stopu jednotlivých prací (Sokolov, Klatovy, Ostrava).    Výhledově je záměr projektu, který stále pokračuje, podporovat studentské místní aktivity zaměřené podobným směrem s cílem uplatnit výsledky jejich práce přímo v jejich bydlišti (podpořit vznik výstav, sborníků, filmů).
             Garantem projektu je spisovatel Arnošt Lustig a politolog dr. Zdeněk Zbořil (FF UK), který   napsal komentář k filmu o projektu.      Realizaci této výstavy umožnila finanční podpora Městské části Praha 1, Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.  Najdete na iDNES.cz