Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Černá Hora ožívá, turisté se vracejí

Diskotéky jsou přeplněné, hotely obsazené a v historickém centru města to kypí životem. Po desetiletí balkánských válek, které výrazně snížily příliv návštěvníků, slaví nejpopulárnější černohorské letovisko Budva rozvoj turistiky. Z malebných zákoutí strmých skalisek nad průzračnými vodami Jadranu se ozývají hlasy cizinců. Zahraniční návštěvníci se vracejí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Misa

Ubytování
Prosím o radu,chceme jet na dovolenou do Černé Hory, bez CK, dá se tam sehnat ubytování, když nebudeme mít nic předem zajištěné. Díky za odpověď.
0/0
22.6.2005 11:46

Jonny

Budva
Jo je to tam super levnejsi nez chorvati a lepsi sluzby doporucuju budva nebo becici. Nebojte se  na prvni pohled odradi jen odpadky na nekterych mistech jinak super!!!
0/0
21.8.2004 21:08

Blanka

Re: Super
Jezdíme do Č.H,již 4 roky v červnu a na podzim.Perfektní.Doporučuji.
0/0
16.9.2004 10:05

Milan

Ada Bojana a komáři?
Zvažujeme jet na dovolenou do FKK střediska Ada Bojana. Máme ale obavy, zda v této lokalitě (vlhko, řeka z obou stran) nejsou komáři nebo jiný nepříjemný hmyz. Prosíme o zprávu od někoho, kdo tam v poslední době byl. Díky.
0/0
11.7.2003 18:23

Jirka

Napište prosím své zkušenosti.
Byl jsem již 2krát v Černé Hoře a zajímají mě zkušenosti ostatních lidí, případně jejich doporučení na zajímavá místa v tomto regionu. Předem díky.
0/0
9.1.2003 11:29

dawy

Re: Napište prosím své zkušenosti.
Byli jsme loni v Černé Hoře poprvé. Trochu jsme z té dovolené měli strach, protože se k nám doneslo, že je to špinavá země, v hotelech a na plážích bordel a špína, krade se tam, no musím se přiznat, že jsme odjížděli trochu s obavami. Byly naprosto zbytečné. Bydleli jsme v hotelu, pokoj nám denně uklízeli,denně nám měnili čisté ručníky, nábytek byl sice poněkud opotřebovaný, ale jelikož jsme jeli do hotelu nižší kategorie (a tím pro nás za méně peněz), tak jsme ani nečekali nějaký přepych. Přitom jsme si opravdu připadali jako vítaní hosté (narozdíl od některých hotelů např. v Čechách nebo Vys. Tatrách), paní uklízečka, která s úklidem našeho pokoje čekala, až odejdeme na snídani, aby nás nerušila, nás každé ráno zdravila a usmívala se na nás, při příchodu do jídelny, ať na snídani nebo na večeři, nás vítali vedoucí pracovníci hotelu, kteří zároveň dohlíželi na servírky, které byly rychlé, ochotné a usměvavé, jídlo bylo výborné a upravené... Vybrali jsme si hotel nejen blízko nádherné a čisté pláže, ale i blízko centra, takže jsme počítali s hlučnějším prostředím, které by se ale moc nehodilo pro rodiny s dětmi nebo pro lidi mající raději klid (hluk z diskoték někdy až do ranních hodin, hluk na hotelu, když se tam přijely rekreovat školní děti apod.). Protože jsem slyšela od známé, že na její dovolené v Č. Hoře byl její spolubydlící ukraden pas a peníze a rovněž v cestovce nás upozorňovali na nepříjemnosti se ztrátou pasu, pronajali jsme si (zdarma) na recepci trezorek, kam jsme zamykali pasy a peníze. Ale ostatní věci (kameru, foťák, klíče od auta) jsme nechávali na pokoji, právě tak jsme měli celou dobu v autě, zaparkovaném před hotelem, rádio (to u nás bychom si to nedovolili!!!!), nikdy se nám nic neztratilo. Protože jsme byli autem, tak jsme si projeli celé černohorské pobřeží, rovněž jsme si zajeli do vnitrozemí. Snad na každém rohu jsme potkávali policisty, ale nikdy nás nestavěli (dodržovali jsme ale předpisy). Myslím, že jsme na této dovolené dostali vše úměrně k ceně, kterou jsme za ni zaplatili. Když jsme ji vybírali, tak jsme byli CK informováni, že budeme mít polopenzi- snídaně kontinentální a večeře výběr z menu. Proto nás překvapilo, když při první schůzce s delegátem naší CK se jedna paní málem zlobila, že není jídlo formou švédských stolů.... Někdy mám totiž pocit, že Čech si vybere levnější pobyt a za ty peníze pak čeká ohromný pětihvězdičkový luxus a pak jen po návratu domů nadává a nadává..... Proto když uslyšíte od nějakého Čecha, že Černá Hora je špinavá a zaostalá země, tak mu nevěřte, není to pravda. Je to nádherná země a když k tomu ještě připočítáte bezstarostné a usměvané obyvatele a také to, že se všude bez problémů domluvíte česky, tak není co řešit.
0/0
10.1.2003 9:41

Hynek

Černá Hora
V Černé Hoře jsme byli před dvěma lety a to bez předchozích zkušeností. Je to nádherná země a letos se tam opět vracíme. Nevyužíváme služeb CK, neboť je to zbytečné vyhazování peněz. Co se týče pořádku, mají černohorci co dohánět, ale kdo si vzpomene na situaci v Chorvatsku 95-96 - nebylo to o moc lepší. Pokud se snažíte tyto lidi pochopit a ne jen kritizovat z pozice vakuově čistého paneláku, tak Vás čeká velmi pěkná dovolená za nízkou cenu. Při ukázaní českého pasu se nám náhodné policejní a vojenské kontroly málem klaněli a neměli jsme sebemenší problém. Když jsem při focení staré vojenské techniky z druhé světové války omylem vyfotil jugoslávská kasárna, tak jsem byl pouze slušně upozorněn. Ubytování pro rodiny s dětmi doporučuji v menších lokalitách, neboť hluk diskoték např. z Budvy je slyšet v noci několik km. Za apartmán u Petrovace jsme platili 30DM za celou rodinu a majitelka byla velmi příjemná stará paní. V našem sousedství se během našeho 15denního pobytu ubytovalo zcela náhodně 5českých rodin a jedinný kdo nás okradl byla právě jedna z těchto českých rodin z Ostravy. Letos se chystáme do oblasti Ulcinju, neboť zdejší 15km dlouhá a místy až 40m široká pláž z tmavého jemného písku je nejdelší v Evropě. Přeji hezkou dovolenou.
0/0
8.8.2002 18:30

jana

Byli jste letos v Černé Hoře?
Chystáme se v srpnu autem do Černé Hory, ubytování máme přes cestovku do hotelu v Bečiči u Budvy. Byli jsme mnohokrát v Chorvatsku, kde jsme byli ubytováni v apartmá nebo studiích v soukromých domech, měli jsme to vždy přes CK. Nebyla to žádná přepychově zařízená obydlí, spíše skromnější, přesto jsme byli vždy nadšeni. Kdo jste byli letos v Černé Hoře, napište, prosím, své zkušenosti!
0/0
10.7.2002 14:26Najdete na iDNES.cz