Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Neukáznění cyklisté s vandaly ničí hory

Do hor na letní dovolenou jezdí v posledních letech stále více lidí. Řada z nich přitom nedodržuje nařízení ochránců přírody a v chráněné oblasti hor na severu Čech páchá značné škody. "Nechceme hory zavřít a cyklisty nikam nepustit. To není žádné řešení, turistickému ruchu nejde úplně zabránit. Chceme jim naopak nabídnout trasy, na kterých nebudou ničit přírodu a kde nebudou vyrušovat zvěř," prohlásil vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory Jiří Hušek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Paplo

Ostuda!
0/0
26.9.2001 3:05

Paplo

To teda jo!
0/0
6.8.2001 14:36

Antiochranář

Ekoterorismus
Všem ocranářům bych dal za to co dělaj přes hubu!
0/0
2.8.2001 22:55

cyklista

zodpovědnost
Cyklisté by asi neměli jezdit kde se jim zachce. Asi by ale měli být upozorňováni na to, že sem je vjezd na kole zakázán z toho a toho důvodu, aby se nedomnívali, že se jedná o zbytečnou buzeraci. Sám jsem byl zastaven v jedné chráněné oblasti, která nebyla označená. Nahoře na kopci byly zbytky po ohništi, konzervy, PET lahve a tetrapackové krabice. Přístup na kopec jen pěšky nebo na kole. Chápu, že se tam ochráncům přírody potmě v noci nechce. Mohli by dostat přes hubu. Na mne si počkali dole. I když kam až to šlo, dojeli autem. Tak jsem byl trochu rozpačitý. Mně buzerují za jízdu na kole po lese a sami jezdí po lese autem?
0/0
1.8.2001 19:23

Jindra

Re: zodpovědnost
Myslím že zodpovědní by měly být hlavně ochranáři. Pokud budou buzerovat lidim na horách zakazováním vstupu na místa kam oni sami jezdí teréními auti, tak tím si lidi na stranu ekologie a ochranu přírody nezískají!!
0/0
2.8.2001 15:37

Falo

Hory vec veřejná
Naprosto stímto názorem souhlasím. V dnešních horách stále přibívá krásných cest, které jsou pro veřejnost zakazovány. Pokud to půjde takle dál budou ochranáři do hor výbírat vstupné jako v Americe. Vyhradí veřejnosti nějaký okruh a na zbytek území bude vstup zakázán!
0/0
1.8.2001 16:22

Petr

Ekoterorismus na horách !
Jé osobně ač nejsem cyklista pustil příznivce MTB v Jizerských horách skoro úplně všude. Podle mého názoru na hlavním hřebenu Jizerských hor už není co zničit! O rozježděných cetách se dá mluvit hlavně díky traktorům lesní správy. Občas se díky tomu zde pěší turisté musí brodit až po kotníky v blátě a rýgólech. VIZ zelené Bedřichicka - Smrk! Opravdu nevím tam co chtějí ocránáři jěště chránit. Dost mě toto chování k turistům připomíná ekoterorizmus. Lidé který nedokázaly zabránít totálnímu vyhynutí lesa na hřebenech si teť hojí na obyčejných lidech totální buzerací návštěvníků hor! Místní ocranáři se již vyznamenaly v 1997 zákazem tradičního dálkového orietačního pochodu Jizerské tisícovky! Myslím si že hory jsou všech, tudíž by je měly také užívat všichny!
0/0
1.8.2001 2:01Najdete na iDNES.cz