Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Značka UNESCO sama turisty nezajistí

Jedenáct českých památek je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Automatický příliv turistů však městům zápis do prestižního seznamu nezaručí. Dokud města nenabídnou návštěvníkům kvalitní jídlo, ubytování, pohlednice a zábavu, mohou na jejich větší zájem zapomenout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Frank

Pár poznámek
Co se týče Kutné Hory: zkuste se do ní dostat během dopoledne - mezi 8:15 a 11:30 skoro nic nejede... (kromě vlaků, které staví 2,5 km od města, a zastávkových busů s přestupem a dobou jízdy 2 hodiny). Co kdyby třeba radnice zaplatila autobusovou linku, která by jezdila kyvadlově, třeba každou celou, z Prahy do Kutné Hory s minimem zastávek a v nějakém konkurence schopném čase? Aby bylo pro cizince možné zajet si do Kutné Hory během dne bez nutnosti brzy vstávat? Kapitolou sama pro sebe je taky největší kutnohorské muzeum na Hrádku: prohlídka s průvodcem, na kterou se musí hodinu čekat (když náhodou není rezervovaná, jinak ještě déle), také není zrovna světový standard. Představte si cizince, který si chce zajet na výlet z Prahy do Kutné Hory. Bydlí v hotelu ne úplně v centru Prahy, který dává snídaně od 7:00. Takže mu autobus v 8:00 ujede, handrkovat se vlakem s dvěma přestupy se mu nechce, holt si to dopolední kafe dá ještě v Praze a počká na autobus v 11:30. V Kutné Hoře je v jednu, projde si město, dá si oběd, zaplatí za prohlídku kostela sv. Barbory (no, budiž), dojde v 15:30 na Hrádek a zjistí, že nejbližší prohlídka je v 16:00, ale jen v češtině, anglická bude až v 16:30, tak si projde muzeum až tak pozdě, dojde na autobusové nádraží a zjistí, že bus do Prahy už nejede, a musí na 2,5 km vzdálené vlakové nádraží... (nemluvě o chybějící slušné restauraci v blízkosti autobusového i vlakového nádraží, kde by se dalo počkat). Po takovém zážitku poradí svým krajanům, ať jedou radši na osvědčený Karlštejn, kde nic moc není, ale vlak tam jede často a dá se to za půl dne stihnout... A něco podobného se dá říci o Litomyšli, dostat se za jeden den tam a zpět a ještě si prohlédnout zámek, to je téměř nerealizovatelné. Tady asi zapomněli, že jim kvalitní vlaky staví v 10 km vzdálené České Třebové, a aby jezdil kvalitní bus v návaznosti na vlak EC, je nad jejich schopnost uvažování... Občas to chce něco dělat, ne jen čekat se založenýma rukama. Ne všechno je tak blízko od rakouských hranic, jako Krumlov.
0/0
21.10.2002 12:37

Pavel

Re: Pár poznámek
Poměrně málo turistů ze zahraničí jede z Prahy do KH busem, protože to není na rozdíl od vlaků systémová doprava. Zatímco jízdní řád autobusů připomíná výstřely do tmy, přímí rychlík jede každé dvě hodiny (doba jízdy 55 minut) a do toho jsou ještě vloženy osobní vlaky. Navíc je rozdíl trávit 55 minut ve vlaku (byť některé vozy nejsou nejlepší) nebo 1:30 v rozhrkané Karose. Vlak sice staví KH hl.n. cca 2,5 km od centra, ale od něj jede a/ MHD b/ "lokálka" c/TAXI. A aby radnice platila nějakou pochybnou linky, když není na základní investice ve městě mě pobavilo ...
0/0
27.10.2002 16:00

jej

Loupeznici na radnici
Pochazim z Kutne Hory, ale co predvadeji zlodeji na radnici, tak nema obdoby.
0/0
20.10.2002 3:56Najdete na iDNES.cz