Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deštný prales i středomořské klima, ráj v největším komplexu skleníků na světě

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Příští rok oslaví největší komplex skleníků na světě deset let své existence. Odvážný projekt Tima Smita, který najdete v jihozápadním cípu Anglie v hrabství Cornwall, je vyhledávaným cílem turistů z celého světa a ani vy si tento rostlinný ráj nesmíte nechat ujít.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skleníky stojí na nevyužité jámě kaolínu a tropický dóm sahá do výše 55 metrů. | foto: Visit Britain

Eden vypráví neuvěřitelný příběh o vztahu lidstva k rostlinám a upozorňuje na nebezpečí, která hrozí velkému množství rostlinných druhů naší planety. Vydejte se do tropického deštného pralesa či středomořského skleníku a prožijte den v rozkvetlé oáze klidu.

V největším skleníkovém komplexu na světě, který byl pojmenován podle rajské zahrady "Eden", se nachází více než 10 000 rostlinných druhů ze všech světadílů. Hlavními atrakcemi jsou tropický a středomořský skleník a vzdělávací centrum "Core".

Eden. 

V každém ročním období naleznete v Edenu, který se rozkládá na dvou kilometrech čtverečních, přehlídku nejkrásnějších a také velmi vzácných rostlin.

Obrovské skleněné dómy jsou tvořeny stovkami šestiúhelníků a pětiúhelníků, které tvoří unikátní architektonický celek. První dóm v sobě skrývá tropický deštný prales a druhý mírné, středomořské klima. V tropickém skleníku naleznete volně rostoucí banánovníky, kávu, gumovník a obří bambusy. Olivy, hroznové víno a suchomilné rostliny tvoří prostředí středomořského skleníku.

Zahrady, které obklopují gigantické skleníky, jsou tvořeny lány bylin, zeleniny a užitkových rostlin. Naleznete zde čaj, levanduli, chmel, konopí nebo slunečnice.

Eden upozorňuje na ekologické nebezpečí

Stavbu navrhl architekt Nicholas Grimshaw a realizace trvala dva a půl roku. Skleníky stojí na nevyužité jámě kaolínu a tropický dóm sahá do výše 55 metrů. Vlhkost a teplota vzduchu uvnitř skleníků jsou řízeny počítačem. Nejnovější součást komplexu se nazývá "Core" a byla otevřena v září roku 2005.

Eden.

Je to vzdělávací centrum, kde jsou učební a výstavní prostory. Core je výzkumným střediskem Edenu a cílem jeho personálu je upozornit návštěvníky na to, jak významné jsou rostliny pro život člověka a všech ostatních tvorů na zemi.

Svérázný projekt Eden upozorňuje na ekologické nebezpečí, které lidstvu hrozí a nabádá k ohleduplnosti. Cílem projektu je zejména "zelená" osvěta a boj za všechny rostlinné druhy. Provoz zahradního komplexu je šetrný k přírodním zdrojům - maximálně využívá dešťovou vodu, energie je získávána z jedné z nejstarších větrných elektráren v Evropě.

Můžete si i zabruslit nebo jít na noční prohlídku 

Prohlédněte si čarokrásnou přírodu exotických krajin a nebojte se, že vám bude zima. Zahrada Eden nabízí návštěvníkům kromě prohlídek s průvodci celoroční doprovodný program a zábavu.

Do 21. února si můžete v Edenu zabruslit na ledové ploše, vyrobit si plastelínový model slavné anglické ovečky Shaun a nebo si užít noční prohlídku skleníků.

A protože zimu už brzo vystřídá jaro, kde jinde to oslavit, než v zahradě plné květů. VisitBritain vás zve na festival "Bloom", který začíná koncem února a návštěvníky láká sloganem: "Jen v Edenu začíná jaro dříve a trvá déle!"

Více informací o Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Z Machu Picchu vykázali evropské turisty, fotili se s odhaleným pozadím

Machu Picchu v Peru

Správa archeologické památky Machu Picchu vyloučila z areálu tři evropské turisty, kteří se na místě fotografovali s...

Bojíte se teroristického útoku? Nespěte v přízemí a horních patrech hotelu

Zvýšená bezpečnostní opatření na pražském Staroměstském náměstí po tragédii v...

Podle čeho si vybíráte hotelový pokoj? Podle výhledu, nebo abyste to neměli daleko do jídelny? Bývalý agent CIA tvrdí,...

Najdete na iDNES.cz