Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deštný prales i středomořské klima, ráj v největším komplexu skleníků na světě

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Příští rok oslaví největší komplex skleníků na světě deset let své existence. Odvážný projekt Tima Smita, který najdete v jihozápadním cípu Anglie v hrabství Cornwall, je vyhledávaným cílem turistů z celého světa a ani vy si tento rostlinný ráj nesmíte nechat ujít.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skleníky stojí na nevyužité jámě kaolínu a tropický dóm sahá do výše 55 metrů. | foto: Visit Britain

Eden vypráví neuvěřitelný příběh o vztahu lidstva k rostlinám a upozorňuje na nebezpečí, která hrozí velkému množství rostlinných druhů naší planety. Vydejte se do tropického deštného pralesa či středomořského skleníku a prožijte den v rozkvetlé oáze klidu.

V největším skleníkovém komplexu na světě, který byl pojmenován podle rajské zahrady "Eden", se nachází více než 10 000 rostlinných druhů ze všech světadílů. Hlavními atrakcemi jsou tropický a středomořský skleník a vzdělávací centrum "Core".

Eden. 

V každém ročním období naleznete v Edenu, který se rozkládá na dvou kilometrech čtverečních, přehlídku nejkrásnějších a také velmi vzácných rostlin.

Obrovské skleněné dómy jsou tvořeny stovkami šestiúhelníků a pětiúhelníků, které tvoří unikátní architektonický celek. První dóm v sobě skrývá tropický deštný prales a druhý mírné, středomořské klima. V tropickém skleníku naleznete volně rostoucí banánovníky, kávu, gumovník a obří bambusy. Olivy, hroznové víno a suchomilné rostliny tvoří prostředí středomořského skleníku.

Zahrady, které obklopují gigantické skleníky, jsou tvořeny lány bylin, zeleniny a užitkových rostlin. Naleznete zde čaj, levanduli, chmel, konopí nebo slunečnice.

Eden upozorňuje na ekologické nebezpečí

Stavbu navrhl architekt Nicholas Grimshaw a realizace trvala dva a půl roku. Skleníky stojí na nevyužité jámě kaolínu a tropický dóm sahá do výše 55 metrů. Vlhkost a teplota vzduchu uvnitř skleníků jsou řízeny počítačem. Nejnovější součást komplexu se nazývá "Core" a byla otevřena v září roku 2005.

Eden.

Je to vzdělávací centrum, kde jsou učební a výstavní prostory. Core je výzkumným střediskem Edenu a cílem jeho personálu je upozornit návštěvníky na to, jak významné jsou rostliny pro život člověka a všech ostatních tvorů na zemi.

Svérázný projekt Eden upozorňuje na ekologické nebezpečí, které lidstvu hrozí a nabádá k ohleduplnosti. Cílem projektu je zejména "zelená" osvěta a boj za všechny rostlinné druhy. Provoz zahradního komplexu je šetrný k přírodním zdrojům - maximálně využívá dešťovou vodu, energie je získávána z jedné z nejstarších větrných elektráren v Evropě.

Můžete si i zabruslit nebo jít na noční prohlídku 

Prohlédněte si čarokrásnou přírodu exotických krajin a nebojte se, že vám bude zima. Zahrada Eden nabízí návštěvníkům kromě prohlídek s průvodci celoroční doprovodný program a zábavu.

Do 21. února si můžete v Edenu zabruslit na ledové ploše, vyrobit si plastelínový model slavné anglické ovečky Shaun a nebo si užít noční prohlídku skleníků.

A protože zimu už brzo vystřídá jaro, kde jinde to oslavit, než v zahradě plné květů. VisitBritain vás zve na festival "Bloom", který začíná koncem února a návštěvníky láká sloganem: "Jen v Edenu začíná jaro dříve a trvá déle!"

Více informací o Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.Nejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Jak vidět Neapol a nezemřít. Návod na dovolenou po italsku

Amalfinská riviéra. Pohled na Positano

Báječné moře, nádherné scenérie, světově proslulé vykopávky, slavné ostrovy i trocha jižní dekadence, to všechno...

Francouzský park povolal opeřené uklízeče, nedopalky zničí letka havranů

Ve francouzském zábavním parku budou sbírat odpadky havrani. Ilustrační snímek

V zábavním parku Puy du Fou na západě Francie bude o pořádek pečovat šestice havranů. Ptáci byli vycvičeni na sbírání...

Soudruzi nás poslali rovnou pod rentgen. Trabanty dojely přes Čínu do Ruska

Expedice Dana Přibáně musela na čínské hranici projít důslednou kontrolou....

Dostat se do Číny letadlem je celkem snadné. Vjet tam autem je ale noční můrou. Pokud tedy není vaším snem...

Najdete na iDNES.cz