Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deset neobvyklých nocí v Británii

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ve Velké Británii se dá zažít mnohé, a to i v noci. Můžete navštívit muzea, abyste se vyhnuli dennímu ruchu. Můžete si prohlédnout památky osvětlené hvězdami. Nebo se můžete dobře najíst v některé z mnoha restaurací.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dejte nočním večeřím trochu stylu a navštivte některou z mnoha britských restaurací a bister, které mají otevřeno pozdě do noci nebo nonstop. | foto: AP

1. Noc v muzeu
V Británii je neuvěřitelných 2 500 muzeí a galerií, které nabízejí některé z nejlepších sbírek na světě ve slavných ikonických budovách. A to nejlepší je, že většina z nich je zdarma. Proč se nevyhnout dennímu ruchu a davům školních dětí a nevyrazit na návštěvu muzea v noci? Noční prohlídky se konají po celé Británii v nejlepších muzeích v Londýně, Cardiffu, Liverpoolu, Edinburghu, Glasgow i jinde.

2. Noc v edinburských sklepeních
Pod slavnou edinburskou Royal Mile se nachází celý labyrint tajných chodeb. Během 18. století místní komunita obchodníků (a někteří z nich byli méně ušlechtilé charaktery) prospívala až do doby, kdy při tragických záplavách všichni zahynuli a ve sklepeních začalo strašit nesčíslné množství duchů. I v nejlepších dobách je to strašidelné místo, ale během noci duchů Vaults Vigil tu strávíte dokonce celou noc... jestli si troufnete.

3. Noční vyhlídky
Mrakodrapy, katedrály, věže, hrady a mosty vše zalité světlem hvězd a blikajícími světly velkoměsta. Romantika, ne? Všechna města jsou v noci romantická. A dívat se nic nestojí. Tady je několik z našich nejoblíbenějších nočních vyhlídkových míst: Kite Hill v Hampstead Heath v Londýně, Calton Hill v Edinburghu, Cardiff Bay v Cardiffu, nejvyšší patro uměleckého centra Baltic v Newcastlu, St John's Tower v Liverpoolu a na závěr Cloud 23 Bar ve 23. patře manchesterského Hiltonu.

4. Dans le Noir Londýn
Restaurace Dans le Noir neboli "v temnotě" v trendy čtvrti Clerkenwell v londýnském East Endu dává večeři po setmění úplně nový smysl. V této jedinečné restauraci si užijete luxusní vytříbenou večeři v naprosté tmě. V černočerné temnotě! To může vypadat trošku divně, ale koncept je založen na představě, že potlačením dominantního smyslu zraku se vaše chuť a čich vystupňuje a vy si můžete jídlo vychutnat jako nikdy v životě.

5. Milgi Lounge Cardiff
Posláním Milgi je spojit jídlo, pití, hudbu, umění a kulturu pod jednou střechou. Je to jeden z nejlepších barů v Cardiffu, kde servírují fantastické koktejly, chutné jídlo a hraje se tu nejnovější hudba. Ale co ho dělá jedinečným, jsou inspirující akce a události, mezi které patří umělecké výstavy, každoměsíční trh retro oblečení, který se přelévá až na chodník, a dokonce vyprávění příběhů ve stanu nebo pletací klub.

6. Strašidelné noční prohlídky
Odhalte hrůzostrašná britská tajemství na vzrušující noční prohlídce města. Duchové, vlkodlaci, vrahové a darebáci, to je jen část z toho, s čím se tu setkáte. Temná prohlídka Edinburghu City of the Dead Tour kombinuje neobyčejné historické příběhy s kapkou humoru, na prohlídce Creepy Cardiff nebo yorské Ghost Trail uslyšíte strašidelné příběhy, ze kterých vám budou vstávat vlasy na hlavě, a uvidíte největší lákadla a nejskvělejší památky. V hlavním městě se můžete vydat po stopách nejslavnějšího sériového vraha všech dob, Jacka Rozparovače, na londýnské výpravě Jack The Ripper Tour.

7. Rybí trh v Billingsgate
Dobře, lidi pokřikující jeden na druhého a pach syrových ryb ve dvě ráno možná není vaše představa skvělého večírku, ale existuje několik míst, kde můžete nahlédnout do historie a podivné kultury East Endu v akci jako na rybím trhu Billingsgate Fish Market v Londýně. Bilingsgate je největší vnitrozemský rybí trh v Británii a má barvitou historii pokrývající více než čtyři století. Pracovat se tu začíná už v jednu hodinu po půlnoci, takže se sem můžete vydat kdykoli během noci a zažít obrazy, zvuky a poznat obyvatele tohoto kultovního místa.

8. Noční restaurace a nonstopy
Všichni to známe - vypotácíte se z baru v jednu ráno a zamíříte přímo k nejbližšímu okýnku s jídlem, kde si dáte mastný kebab samozřejmě s extra porcí chilli a ráno toho hluboce litujete. Dejte nočním večeřím trochu stylu a navštivte některou z mnoha britských restaurací a bister, které mají otevřeno pozdě do noci nebo nonstop. Mnoho tichých jídelen ožívá až po půlnoci po zavírací hodině barů, kdy sem dorazí davy lidí, pro které večírek ještě neskončil a chtějí se dál bavit. Hledejte on-line a do vyhledávače zadejte "late-night restaurants".

9. Disco na bruslích
Vyhrabejte svoje elasťáky, návleky, růžové afro, vzpomeňte si na ty nejšílenější taneční pohyby a vyražte na revival party na disco na bruslích. Nic kýčovitějšího a báječnějšího nenajdete. Nezáleží na tom, jestli jste osmikolečkový zázrak nebo úplný začátečník, disco na bruslích slibuje nezapomenutelnou noc plnou zábavy. V Británii je přes 50 míst, kde se bruslí, takže ať jste kdekoli, můžete na bruslích protančit celou noc (nebo se o někoho přerazit). Podívejte se, kde se bruslí v Británii.

10. Karaoke
Karaoke je hlavně o tom užít si spoustu legrace a zabít pár nejkrásnějších zamilovaných songů všech dob a rozhodně ne o dobrém zpěvu. Zajímá někoho ta slečna, která vyřvává I Will Always Love You hlasem, který by mohl soutěžit se samotnou Whitney? Ne. My chceme skupinku dam s hudebním hluchem, které piští Girls Just Wanna Have Fun a toho připitého kluka, který zpívá Three Times a Lady svojí přítelkyni, která se choulí v rohu. Karaoke bary najdete v každém městě, hledejte na webu.

Autor:

VisitBritain.cz
Nejčtenější

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...Ve Finsku vzniklo luxusní útočiště pro cool Superholky, kam muži nesmí

Kristina Rothová - podnikatelka, zakladatelka komunity SuperShe a majitelka...

Sžírá vás rychlý tep moderní doby, tlak ostře nastavené korporace, pro kterou pracujete, i partnerovy nálady doma?...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Další z rubriky

Tři dny v korunách stromů tropického pralesa. Parádní adrenalin v Laosu

Jízda vysoko nad údolím je nezapomenutelná.

Cítíme stoupající nával adrenalinu. Nasazujeme sedák, připneme karabinu k ocelovému lanu zip-liny a za chvíli už letíme...

V Grytvikenu vyškvařili 175 tisíc velryb na devět milionů barelů s olejem

Velrybářský přístav Grytviken na severovýchodním pobřeží ostrova Jižní Georgia...

Z pohledu současné ekologie působí počty z bývalé velrybí továrny Grytviken jako opravdová doba temna. Během 62 let...

OBRAZEM: Život mezi kapkami deště. Kde na světě prší nejvíc?

(ilustrační snímek)

Jsou místa, kam by bez deštníku vyrazil jen blázen. Dokážete odhadnout, kde na světě nejvíc prší a kde spadlo tolik...

Najdete na iDNES.cz