Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deset nejlepších kluzišť ve Velké Británii

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Představte si sami sebe, jak lehce kroužíte po ledové ploše hladké jako sklo. Piruety, otočky, skoky až do nebe, závratné flipy a axely. Nejde to? Nebojte se, britská zimní kluziště jsou tu pro každého od expertů po absolutní začátečníky i pro ty z nás, kteří mají obě nohy levé a strach ze zimy. Tady je deset nejlepších.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Přírodovědné muzeum

Bruslení na kluzišti před Přírodovědným muzeem. Více informací najdete zde.

Tower of London
Vezměte brusle a zamiřte do Londýna k jedné z nejslavnějších britských památek. Prohánějte se na bruslích mezi hradbami, věžemi a cimbuřím jedinečné normanské pevnosti, kde jsou uschovány korunovační klenoty, historické zbraně a brnění a která zažila už téměř 1 000 let britské historie.

Kluziště u Tower of London

Somerset House, Londýn
Jedno z nejkrásnějších míst, které se v zimě proměňují v kluziště. Somerset House je neoklasická stavba ležící mezi Temží a Strandem. Kluziště se nachází na nádvoří a nad ním se tyčí nádherný strom od Tiffanyho. Letos vás tu čekají i vystoupení DJs, bruslení pro ranní ptáčata a kořeněné svařené víno a dobrůtky z Tiffany Tuck Shopu. Zvláštní prostory jsou vyhrazeny pro děti a vozíčkáře.

Somerset House

Edinburský hrad
Bruslete na jednom z největších evropských kluzišť pod středověkým Edinburským hradem a buďte u toho, když se rozsvítí vánoční světla nad Ediburghem. Užívat si můžete i další zimní aktivity jako je sváteční hudba, divadlo a vánoční speciality.

Edinburský hrad

Eden Project, Cornwall
Zahřejte se v jednom z impozantních edenských biodomů a pak běžte mrznout na led cornwallského Eden Projectu. Kluziště v Edenu vypadá jako zimní les a je součástí oslav "času dárků". Kromě bruslení si tu můžete vyzkoušet i curling, něco jako kuželky na ledě.

Eden Project, Cornwall

Winchesterská katedrála
Winchesterské kluziště najdete hned u winchesterského vánočního trhu u katedrály z 11. století. Předveďte, co umíte na ledě, a pak ochutnejte vydatné horské zapečené casselore, sladký a lahodný štrůdl, domácí polévku, třešňový dort, svařené víno nebo horkou čokoládu v Ice Rink Café.

Winchesterská katedrála

Cardiff
Cardiffské venkovní kluziště je středobodem cardiffských vánočních oslav. A pokud bruslení zrovna nefandíte, můžete najít útočiště na vyhřívané vyhlídkové terase, svézt se na ruském kole a dát si svařené víno v café baru. O zábavu se postará i roztomilý animovaný lední medvěd v životní velikosti jménem Bjorn.

Cardiff Winter Wonderland

York
Bruslete kolem osvětleného dubu u Clifford´s Tower ze 13. století, soudní budovy a hradního muzea v historickém Yorku. Pro bruslení je to místo jako stvořené a odpočinout a zahřát se potom můžete v Ice Bar & Café.

Více informací najdete zde.

Glasgow
Vyražte na brusle na půvabné náměstí George Square, kde leží glasgowské kluziště a kde na vás čeká program plný sváteční zábavy zdarma, od filmových nocí a živé hudby po divadelní představení a zpěv koled.

Glasgow

Spinningfields, Manchester
Spinningfieldské kluziště, které se nachází nedaleko od pulzujícího centra Manchesteru, je skvělé místo, kde si odpočinout od vánočních nákupů. A až se projedete na ledě, zajděte do baru Severní pól a dopřejte si něco na osvěžení. Pokud si troufnete, vyzkoušejte Winter Crumble, koláč plněný vodkou.

Spinningfields, Manchester

Hampton Court Palace, Surrey
Nenajdete moc kluzišť v místě tak romantickém jako je Hampton Court Palace. Bruslete pod hvězdami před nejoblíbenějším palácem Jindřicha VIII. a nasávejte historickou atmosféru této ikony na Temži.

Hampton Court Palace

Autor:

VisitBritain.czNejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Nebuďte povýšení a nechovejte se jako stádo. Sedm cestovatelských hříchů

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Chcete si prázdninové toulky po světě opravdu užít? Podívejte se na seznam zásadních chyb, které nesmíte na cestách...

Jak vidět Neapol a nezemřít. Návod na dovolenou po italsku

Amalfinská riviéra. Pohled na Positano

Báječné moře, nádherné scenérie, světově proslulé vykopávky, slavné ostrovy i trocha jižní dekadence, to všechno...

Bioplynka na Everestu. Nový projekt má odstranit tuny horolezeckých výkalů

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Mount Everest je výzva. Tisíce vášnivých horolezců se každým rokem snaží pokořit vrchol nejvyšší hory světa, ale jen...

Najdete na iDNES.cz