Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Britské jarní maratony: podél moře i v horách

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vydejte se do Británie a protáhněte ztuhlé tělo na jarních maratonech. Britové jsou sportovní nadšenci, a tak je z čeho vybírat. VisitBritain pro vás připravila pětici nejaktuálnějších běžeckých závodů v různých městech a vybírat můžete i z různých stupňů obtížnosti terénu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zaběhejte si ve Velké Británii.

Zaběhejte si ve Velké Británii. | foto: VisitBritain

Poběžíte raději podél moře, pro charitu v Londýně, či v drsné krajině Národního parku Dartmoor?

Brighton – zaběhejte si u moře 18. 4. 2010

Najdete tu víc než jen pobřeží. Najdete tu víc než jen město. Je tu především moře zábavy! Módní, nekonvenční a stylový Brighton má vše, po čem toužíte: královské paláce, elegantní regentskou architekturu, muzea, bezstarostnou plážovou atmosféru a vynikající obchody. Nachází se na jižním pobřeží, pouhých 49 minut od centra Londýna.

Nenechte si ujít návštěvu královského pavilónu "Royal Pavilion", jenž býval sídlem krále Jiřího IV a je pravděpodobně nejexotičtějším a nejextravagantnějším královským palácem v Evropě. Projděte se podél viktoriánské přístavní hráze a po pláži, kde se elegantní bary a kavárny perou o místo se surfařskými obchody, obrovskými sochami, pouličními zpěváky, obchody s čerstvými rybami a uměleckými ateliéry.

Ilustrační foto

Za nákupy zajděte do části nazvané "The Lanes", která se vyznačuje elegancí a vkusem nebo do bohémské ulice North Laine. V obou najdete starožitnosti a oblečení od známých návrhářů.

Město je nabito množstvím muzeí a galerií. Během celého roku se koná řada akcí včetně automobilových závodů a karnevalů. Květen patří největšímu uměleckému festivalu v Anglii, o kterém se dozvíte v některém z dalších speciálů VisitBritain. Večer můžete zajít do divadla, za hudbou, tancem a zábavou. Čekají tu na vás rušné hospody, bary a více než 400 restaurací.

Poznejte svěží jarní Brighton a při té příležitosti si zaběhejte! Již tuto neděli se uskuteční vytrvalostní závody podél pobřeží. Zde je pozvánka a užitečné rady pro všechny běžce a obecné informace o maratonu naleznete této adrese www.brightonmarathon.co.uk.

Cornwall – od pobřeží k pobřeží 24. 4. 2010

Jihozápadní část velké Británie je zemí hornatou, nerovnou a drsnou zemí. Především je to ale překrásná část ostrovů, omývaná mořskými vlnami, kde se skály střídají s bělostnými plážemi, které jsou pro krajinu Cornwallu typické. Zde při běhu podobně jako v Dartmooru narazíte na bažinatý terén.

Ilustrační foto

Vaše snažení a námaha bude stát za to: fantastické scenérie a vyhlídky, které se Vám naskytnou na pobřeží, Vás budou hnát stále vpřed! Oceán a svěží mořský vánek si přeci nemůže dopřát běžec každého maratonu.

Poběží se 24. dubna 2010 a ženy i muže bude čekat 10 km dlouhá trasa. VisitBritain Vás zve na jeden z nejúžasnějších běžeckých závodů v Británii.

Londýnský "Virgin Marathon" 25. 4. 2010

Největší charitativní událostí planety je již tradičně londýnský Virgin maraton. Od roku 1981, kdy byl maraton poprvé uspořádán, vyběhali závodníci pro charitu neskutečných 450 miliónů liber! Chcete si zaběhat a přispět na charitu? Máte jedinečnou možnost.

Přehledné informace pro zájemce o účast na Virgin maratonu a seznam příjemců charitativních prostředků naleznete zde.

Belfast – Maraton na Letnice 3. 5. 2010

Severní Irsko – to jsou životem pulzující města s pestrou nabídkou obchodů, muzeí a galerií, hudebních klubů, kulturních festivalů a aktivit pod širým nebem. Nejen Belfast nabízí návštěvníkům skvělá jídla a nerušená zákoutí, kde si můžete užít, odpočívat i relaxovat.

Ilustrační foto

A cesta z města vede kam jinam, než do divoké přírody, kde budete okouzleni krajinou, a až spatříte rozmanité kulturní památky, dýchne na Vás historie. Vyrazte načerpat energii do Severního Irska a vyberte si, kterou tvář této krajiny chcete poznat. Nebudete litovat.

A můžete začít na maratonu o britském veřejném svátku – svatodušní pondělí neboli letnice v Belfastu.

Dartmoorský horský maraton pro vytrvalce 24. – 25. 6. 2010

Krajina v Dartmooru je tvořena temnými lesy, ledovými řekami, mokřinami a slatinami. Nejen bláto a bažiny, ale úžasná příroda plná vláhy, která se právě probouzí k životu po zimním spánku. Stoupavý polohorský terén tvoří výjimečné místo pro outdoorové nadšence. Přitažlivost Dartmoorského národního parku stupňují tajemství mýty, které se po staletí pojí s tamními lesy a bažinami.

Letos se bude konat první ročník vytrvalostního Dartmoorského maratonu ve dnech 24. – 25. 6. a je možné si zaběhnout jak marathon s navigací, tak orientační běh, kde se budou závodníci muset sami řídit signály a značkami. Poběží se také půlmaraton a distanční běh.

Všechny disciplíny jsou otevřené jednotlivcům i párovým týmům. Troufnete si na horské klání v divoké krajině? Informace a mapy naleznete zde.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.Nejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Jak vidět Neapol a nezemřít. Návod na dovolenou po italsku

Amalfinská riviéra. Pohled na Positano

Báječné moře, nádherné scenérie, světově proslulé vykopávky, slavné ostrovy i trocha jižní dekadence, to všechno...

Francouzský park povolal opeřené uklízeče, nedopalky zničí letka havranů

Ve francouzském zábavním parku budou sbírat odpadky havrani. Ilustrační snímek

V zábavním parku Puy du Fou na západě Francie bude o pořádek pečovat šestice havranů. Ptáci byli vycvičeni na sbírání...

Soudruzi nás poslali rovnou pod rentgen. Trabanty dojely přes Čínu do Ruska

Expedice Dana Přibáně musela na čínské hranici projít důslednou kontrolou....

Dostat se do Číny letadlem je celkem snadné. Vjet tam autem je ale noční můrou. Pokud tedy není vaším snem...

Najdete na iDNES.cz