Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Britské jarní maratony: podél moře i v horách

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vydejte se do Británie a protáhněte ztuhlé tělo na jarních maratonech. Britové jsou sportovní nadšenci, a tak je z čeho vybírat. VisitBritain pro vás připravila pětici nejaktuálnějších běžeckých závodů v různých městech a vybírat můžete i z různých stupňů obtížnosti terénu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zaběhejte si ve Velké Británii.

Zaběhejte si ve Velké Británii. | foto: VisitBritain

Poběžíte raději podél moře, pro charitu v Londýně, či v drsné krajině Národního parku Dartmoor?

Brighton – zaběhejte si u moře 18. 4. 2010

Najdete tu víc než jen pobřeží. Najdete tu víc než jen město. Je tu především moře zábavy! Módní, nekonvenční a stylový Brighton má vše, po čem toužíte: královské paláce, elegantní regentskou architekturu, muzea, bezstarostnou plážovou atmosféru a vynikající obchody. Nachází se na jižním pobřeží, pouhých 49 minut od centra Londýna.

Nenechte si ujít návštěvu královského pavilónu "Royal Pavilion", jenž býval sídlem krále Jiřího IV a je pravděpodobně nejexotičtějším a nejextravagantnějším královským palácem v Evropě. Projděte se podél viktoriánské přístavní hráze a po pláži, kde se elegantní bary a kavárny perou o místo se surfařskými obchody, obrovskými sochami, pouličními zpěváky, obchody s čerstvými rybami a uměleckými ateliéry.

Ilustrační foto

Za nákupy zajděte do části nazvané "The Lanes", která se vyznačuje elegancí a vkusem nebo do bohémské ulice North Laine. V obou najdete starožitnosti a oblečení od známých návrhářů.

Město je nabito množstvím muzeí a galerií. Během celého roku se koná řada akcí včetně automobilových závodů a karnevalů. Květen patří největšímu uměleckému festivalu v Anglii, o kterém se dozvíte v některém z dalších speciálů VisitBritain. Večer můžete zajít do divadla, za hudbou, tancem a zábavou. Čekají tu na vás rušné hospody, bary a více než 400 restaurací.

Poznejte svěží jarní Brighton a při té příležitosti si zaběhejte! Již tuto neděli se uskuteční vytrvalostní závody podél pobřeží. Zde je pozvánka a užitečné rady pro všechny běžce a obecné informace o maratonu naleznete této adrese www.brightonmarathon.co.uk.

Cornwall – od pobřeží k pobřeží 24. 4. 2010

Jihozápadní část velké Británie je zemí hornatou, nerovnou a drsnou zemí. Především je to ale překrásná část ostrovů, omývaná mořskými vlnami, kde se skály střídají s bělostnými plážemi, které jsou pro krajinu Cornwallu typické. Zde při běhu podobně jako v Dartmooru narazíte na bažinatý terén.

Ilustrační foto

Vaše snažení a námaha bude stát za to: fantastické scenérie a vyhlídky, které se Vám naskytnou na pobřeží, Vás budou hnát stále vpřed! Oceán a svěží mořský vánek si přeci nemůže dopřát běžec každého maratonu.

Poběží se 24. dubna 2010 a ženy i muže bude čekat 10 km dlouhá trasa. VisitBritain Vás zve na jeden z nejúžasnějších běžeckých závodů v Británii.

Londýnský "Virgin Marathon" 25. 4. 2010

Největší charitativní událostí planety je již tradičně londýnský Virgin maraton. Od roku 1981, kdy byl maraton poprvé uspořádán, vyběhali závodníci pro charitu neskutečných 450 miliónů liber! Chcete si zaběhat a přispět na charitu? Máte jedinečnou možnost.

Přehledné informace pro zájemce o účast na Virgin maratonu a seznam příjemců charitativních prostředků naleznete zde.

Belfast – Maraton na Letnice 3. 5. 2010

Severní Irsko – to jsou životem pulzující města s pestrou nabídkou obchodů, muzeí a galerií, hudebních klubů, kulturních festivalů a aktivit pod širým nebem. Nejen Belfast nabízí návštěvníkům skvělá jídla a nerušená zákoutí, kde si můžete užít, odpočívat i relaxovat.

Ilustrační foto

A cesta z města vede kam jinam, než do divoké přírody, kde budete okouzleni krajinou, a až spatříte rozmanité kulturní památky, dýchne na Vás historie. Vyrazte načerpat energii do Severního Irska a vyberte si, kterou tvář této krajiny chcete poznat. Nebudete litovat.

A můžete začít na maratonu o britském veřejném svátku – svatodušní pondělí neboli letnice v Belfastu.

Dartmoorský horský maraton pro vytrvalce 24. – 25. 6. 2010

Krajina v Dartmooru je tvořena temnými lesy, ledovými řekami, mokřinami a slatinami. Nejen bláto a bažiny, ale úžasná příroda plná vláhy, která se právě probouzí k životu po zimním spánku. Stoupavý polohorský terén tvoří výjimečné místo pro outdoorové nadšence. Přitažlivost Dartmoorského národního parku stupňují tajemství mýty, které se po staletí pojí s tamními lesy a bažinami.

Letos se bude konat první ročník vytrvalostního Dartmoorského maratonu ve dnech 24. – 25. 6. a je možné si zaběhnout jak marathon s navigací, tak orientační běh, kde se budou závodníci muset sami řídit signály a značkami. Poběží se také půlmaraton a distanční běh.

Všechny disciplíny jsou otevřené jednotlivcům i párovým týmům. Troufnete si na horské klání v divoké krajině? Informace a mapy naleznete zde.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Doma v cizině: V Česku všichni spoléhají na stát, v Egyptě na rodinu

Lenka zažila v Egyptě lásku na první pohled. Za měsíc proběhla svatba.

O Egyptě nevěděla vůbec nic, přijela jen na dovolenou a objednala si výlet na čtyřkolkách, na kterém se seznámila se...

OBRAZEM: Život mezi kapkami deště. Kde na světě prší nejvíc?

(ilustrační snímek)

Jsou místa, kam by bez deštníku vyrazil jen blázen. Dokážete odhadnout, kde na světě nejvíc prší a kde spadlo tolik...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Najdete na iDNES.cz