Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baťův kanál dnes nabízí ještě více kilometrů

aktualizováno 
- Před rokem otevřená turistická vodní cesta takzvaným Baťovým kanálem doznala s otevřením letošní sezony výrazného rozšíření. Přibylo kilometrů, půjčoven pramiček s přívěsnými motory, zprovozněných plavebních komor i zajímavostí na trase.
Při tradičním "Odemykání Moravy", které proběhlo v prostorách Veslařského klubu v Uherském Hradišti počátkem května, o novinkách letošní sezóny plaveb na Baťově kanálu informoval Ivo Ondračka, koordinátor Agentury pro rozvoj turistiky na Baťově kanálu.
"V letošním roce nabízíme již osmatřicet kilometrů souvislé turistické vodní cesty od Vnorov, přes Veselí nad Moravou a Uherské Hradiště až do Spytihněvi a další dvacetikilometrový úsek severně od Hodonína," řekl Ondračka.
Rovněž dodal, že ve spolupráci s Povodím Moravy je trasa sjízdná díky zprovoznění osmi plavebních komor. Na pramičkách s přívěsným motorem je možné absolvovat atraktivní osmnáctikilometrový okruh okolo Uherského Hradiště s využitím kanálu i koryta Moravy a s převážením loděk mezi oběma toky ve Spytihněvi. Letos je ve čtyřech půjčovnách osmnáct turistických laminátových pramiček s přívěsnými motory.
Nabídka turistických možností však není omezena jen na samotnou plavbu. I v okolí trasy je řada zajímavostí. V Kostelanech nad Moravou je v kulturním domě otevřena každou neděli od 14 do 16 hodin výstava "Rybářství na řece Moravě", v budově pivovaru v Uherském ostrohu pak výstava o sladovnictví, otevřená stejně jako výstava rybářská. Jízdu na pramičkách je možné kombinovat s využitím vyznačené cyklistické trasy okolo Moravy i s dalšími atraktivitami Pomoraví.

INFORMACE:
O provozu na Baťově kanálu a rezervacích loděk je možno se informovat přímo v Agentuře pro Baťův kanál ve Veselí nad Moravou v budově Městského úřadu, telefon 0631/325330.

PŮJČOVNY:
Půjčovny motorových loděk jsou ve Spytihněvi ("Na rejdě" u jezu, telefon 0601/ 529799 nebo 0603/802691), v Uherském Hradišti (Veslařský klub, telefon 0632/3018), ve Veselí nad Moravou (chata Babeta přímo u kanálu, telefon 0631/325074) a v Hodoníně (Country klub Starobrno u jezu, telefon 0628/25476).

Autor:


Nejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Bioplynka na Everestu. Nový projekt má odstranit tuny horolezeckých výkalů

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Mount Everest je výzva. Tisíce vášnivých horolezců se každým rokem snaží pokořit vrchol nejvyšší hory světa, ale jen...

Soudruzi nás poslali rovnou pod rentgen. Trabanty dojely přes Čínu do Ruska

Expedice Dana Přibáně musela na čínské hranici projít důslednou kontrolou....

Dostat se do Číny letadlem je celkem snadné. Vjet tam autem je ale noční můrou. Pokud tedy není vaším snem...

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

Najdete na iDNES.cz