Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baťův kanál dnes nabízí ještě více kilometrů

aktualizováno 
- Před rokem otevřená turistická vodní cesta takzvaným Baťovým kanálem doznala s otevřením letošní sezony výrazného rozšíření. Přibylo kilometrů, půjčoven pramiček s přívěsnými motory, zprovozněných plavebních komor i zajímavostí na trase.
Při tradičním "Odemykání Moravy", které proběhlo v prostorách Veslařského klubu v Uherském Hradišti počátkem května, o novinkách letošní sezóny plaveb na Baťově kanálu informoval Ivo Ondračka, koordinátor Agentury pro rozvoj turistiky na Baťově kanálu.
"V letošním roce nabízíme již osmatřicet kilometrů souvislé turistické vodní cesty od Vnorov, přes Veselí nad Moravou a Uherské Hradiště až do Spytihněvi a další dvacetikilometrový úsek severně od Hodonína," řekl Ondračka.
Rovněž dodal, že ve spolupráci s Povodím Moravy je trasa sjízdná díky zprovoznění osmi plavebních komor. Na pramičkách s přívěsným motorem je možné absolvovat atraktivní osmnáctikilometrový okruh okolo Uherského Hradiště s využitím kanálu i koryta Moravy a s převážením loděk mezi oběma toky ve Spytihněvi. Letos je ve čtyřech půjčovnách osmnáct turistických laminátových pramiček s přívěsnými motory.
Nabídka turistických možností však není omezena jen na samotnou plavbu. I v okolí trasy je řada zajímavostí. V Kostelanech nad Moravou je v kulturním domě otevřena každou neděli od 14 do 16 hodin výstava "Rybářství na řece Moravě", v budově pivovaru v Uherském ostrohu pak výstava o sladovnictví, otevřená stejně jako výstava rybářská. Jízdu na pramičkách je možné kombinovat s využitím vyznačené cyklistické trasy okolo Moravy i s dalšími atraktivitami Pomoraví.

INFORMACE:
O provozu na Baťově kanálu a rezervacích loděk je možno se informovat přímo v Agentuře pro Baťův kanál ve Veselí nad Moravou v budově Městského úřadu, telefon 0631/325330.

PŮJČOVNY:
Půjčovny motorových loděk jsou ve Spytihněvi ("Na rejdě" u jezu, telefon 0601/ 529799 nebo 0603/802691), v Uherském Hradišti (Veslařský klub, telefon 0632/3018), ve Veselí nad Moravou (chata Babeta přímo u kanálu, telefon 0631/325074) a v Hodoníně (Country klub Starobrno u jezu, telefon 0628/25476).

Autor:Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

V Číně vznikne obří přírodní rezervace pro pandy za 1,5 miliardy dolarů

Ilustrační foto.

Bank of China slíbila, že v průběhu následujících pěti let investuje nejméně 1,5 miliardy dolarů do vytvoření přírodní...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

V Grytvikenu vyškvařili 175 tisíc velryb na devět milionů barelů s olejem

Velrybářský přístav Grytviken na severovýchodním pobřeží ostrova Jižní Georgia...

Z pohledu současné ekologie působí počty z bývalé velrybí továrny Grytviken jako opravdová doba temna. Během 62 let...

Najdete na iDNES.cz