Festival Rockfest Vysmáté léto navštěvují každoročně tisíce milovníků hudby

Festival Rockfest Vysmáté léto navštěvují každoročně tisíce milovníků hudby | foto: kudyznudy.cz

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vypravte se do Kadaně za rockovou hudbou a Karlem IV.

Kadaň rocková a Kadaň středověká. Dvě diametrálně odlišné tváře předvede toto západočeské město letos v létě. Portál Kudy z nudy vás zve na Rockfest Vysmáté léto, který se uskuteční 19. července, a na Císařský den, na nějž dorazí 23. srpna také Karel IV.

Jedenáctý ročník oblíbeného festivalu Rockfest Vysmáté léto v Kadani ukáže to nejlepší z české hudební scény v centru královského města Kadaň v sobotu 19. července. Vystupovat budou umělci na dvou pódiích. Na stagi s názvem Rock odstartují festival svým vystoupením rakovničtí V Davu, kteří své nástroje rozezvučí v 10 dopoledne. V 11 hodin je na Pop stagi vystřídá Voxel, tedy folkpopový hudebník Tomáš Lebeda.

Protože se vystoupení na obou stagích budou vždy po hodině střídat, určitě vám žádný koncert neuteče. Těšit se tak můžete na poobědová vystoupení dvou objevů české hudební scény, Adama Mišíka a Lenny. Po nich už přijdou ostřílení festivaloví účinkující Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Sto zvířat, Visací zámek či MIG 21. Celou slavnost poprockové hudební scény uzavře kapela Divokej Bill, která na podium vystoupí ve 23 hodin.

Do areálu není povoleno vnášet jídlo ani pití, ale v areálu pořadatelé připraví dostatek stánků, u nichž si budete moci zakoupit občerstvení dle chuti. Zbraně, alkohol a jakékoliv omamné látky nechejte určitě doma, stejně tak i domácí mazlíčky.

Vstupenky nakoupíte za 700 korun na místě, při nákupu v předstihu potom ušetříte 100 korun.

Císařský den v Kadani

Pokud před současnou hudbou preferujete historické akce, vydejte se do Kadaně v sobotu 23. srpna. Uskuteční se tam Císařský den, připomínající rok 1367 a návštěvu římského císaře a krále českého Karla IV. Od 10 dopoledne se návštěvníci mohou těšit nejen na krále Karla a jeho družinu, ale také na řadu dobových vystoupení a slavnostní průvod, který na Císařský den dorazí v 14 hodin. 

Během Císařského dne uvidíte řadu napínavých soubojů

Svou show předvedou kejklíři a šermíři, tajit dech se bude při vystoupení fakírů i rytířských turnajích na koních, o které se postará skupina Štvanci z Brna. Chybět nebudou ani hry a soutěže pro děti, které jistě zaujmou také loutkoherci a stánky tradičních řemesel, v nichž svůj um předvedou kováři, ševci či kameníci. Celý program bude doprovázet dobová hudba v podání kapely Innamorata. Vystoupí také skupiny Kantoři, Braagas a Navostro. Poslední jmenovaná zpestří večerní část programu, který vyvrcholí každoročním ohňostrojem.

Nejužší uličku v ČR najdete v Kadani

Při návštěvě královského města Kadaň se vydejte na procházku historickým centrem. Rozhodně nebudete litovat. K vidění tu jsou městské hradby, s jejichž výstavbou místní začali krátce po roce 1259, kdy bylo město povýšeno na královské. V 19. století byla část hradeb zbořena, aby uvolnila prostor rychle rostoucímu městu. V současné době jsou právě tyto zbytky restaurovány a vznikají kolem nich pěší zóny. 

Historické centrum Kadaně přímo vyzývá k procházce

V prvním pásu opevnění se skrývá Katova ulička, spojující Staré Město se Špitálským předměstím. Vznikla v polovině 14. století jako odpadní stoka a v případě obléhání města jako rychlá spojnice mezi centrem a hradbami. Svůj název dostala podle toho, že ji údajně využíval městský kat, který kvůli svému "špinavému řemeslu" nesměl bydlet uvnitř hradeb a ani používat městskou bránu.

Podle pověsti zde o půlnoci straší poslední kat Ignác Kayl spolu s neposlušnou jeptiškou, která byla za trest v ulici zazděna zaživa. Ulička se ale proslavila především svou velikostí. Jako 51 metrů dlouhá a v nejužším místě 66 centimetrů široká se zapsala na seznam rekordů agentury Dobrý den v Pelhřimově jako nejužší ulička v České republice.

Svatováclavské vinobraní

Nejvýznamnější církevní památkou v Kadani je františkánský klášter z druhé poloviny 15. století. Místní františkáni si prošli veškerými strastmi jednotlivých období, až je roku 1950 z kláštera definitivně vyhnali komunisté. Zničený klášter, který se stal kulturní památkou, se nakonec i přes nedostatek financí podařilo zachránit a dnes v jeho prostorách sídlí Městské muzeum.

K odpočinku využijte klášterní zahrady s bylinkovými záhony, velkými travnatými plochami i vinicí. Kvůli výjimečné zachovalosti kláštera a jeho zapojení do kulturního života města bude církevní objekt kandidovat na umístění na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Prohlídky jsou v létě naplánovány denně kromě pondělí každou hodinu od 11 do 17 hodin.

Právě výše zmíněná vinice byla roku 1998 obnovena, aby tak navázala na proslulost kadaňského vína z dob Karla IV. Plody práce místních vinařů můžete ochutnat třeba 27. září od 10 do 17 hodin, kdy se ve městě koná tradiční Svatováclavské vinobraní. K dostání bude burčák, vinný mošt i kadaňské víno. Kromě výstavy věnované vinařství na Kadaňsku či slavnostního otevírání "Hory" uvidíte také ukázkové zpracování vinné révy. Za vstup na vinobraní zaplatíte pouze 30 korun.

Z Kadaně do vláčku a do vody

Na výlet z Kadaně se vydejte určitě takzvanou Doupovskou dráhou. Je to místní lokálka, kterou každoročně na léto objednává místní mikroregion a dopraví vás z Kadaně do Podbořan. Cestou se můžete kochat krásným výhledem na Pětipeskou pánev a Doupovské hory. Lokálka na svou pouť vyráží vždy o víkendu a za cestu si zaplatíte 44 korun. 

Doupovská dráha vás odveze z Kadaně malebnou krajinou kolem Nechranické přehrady až do Podbořan

Jednou ze zastávek vláčku je i Nechranická přehrada s nejdelší sypanou hrází v Evropě, kolem níž se trať Doupovské dráhy vine. Vodní plocha, ležící na řece Ohři jižně od Chomutova, přímo vybízí k nejrůznějším vodním radovánkám. Mimořádně vhodné jsou na přehradě podmínky zejména pro jachting a windsurfing. 

Nechranická přehrada je díky otevřenému okolí a stabilnímu větru ideálním místem pro milovníky plachtění

Nechranice nezklamou ani rybáře, kteří si v místním rybářském domě mohou koupit povolenku, rybářské potřeby a zapůjčit si loďku.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ.

Šťastnou cestu!

 


Inspirujte se jinde na Kudyznudy.cz