Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vleky jezdí, sníh je místy přemrzlý

  14:18aktualizováno  14:18
O víkendu mohou lyžaři zamířit do všech hor v Česku. Vleky jezdí všechny, sněhu je dost, místy je ale přemrzlý. Na hřebenech Krkonoš leží přibližně 40 centimetrů sněhu. "Běžecké stopy v hřebenových partiích jsou většinou sjízdné, objevují se na nich ale zledovatělá místa," informuje Horská služba ve Špindlerově Mlýně.

Krkonoše
Turisté nemají přístup do závěrečných partií Labského dolu ani na Bucharovu cestu úbočím Kozích hřbetů.

Špindlerův Mlýn - Ve středisku jezdí všechny lanovky a vleky. Na sjezdovkách leží 50 až 70 cm sněhu. V sobotu bude kvůli závodům ve sjezdu pro veřejnost uzavřena modrá sjezdovka ve ski areálu ve Svatém Petru.

Na Horních Mísečkách a Na Pláních jsou k dispozici kvalitní běžecké stopy navazující na pravidelně upravovanou Krkonošskou lyžařskou cestu. Na silnici z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna zůstávají zbytky zmrzlého sněhu. Na centrálních parkovištích je zatím dostatek volných míst.

Pec pod Sněžkou - Jezdí všechny lanovky a vleky. Sjezdovky pokrývá 30 až 60 cm sněhu. Na silnici od Trutnova zůstávají místy zbytky zmrzlého sněhu. Ve středisku zůstává volná přibližně polovina parkovacích míst.

Černý Důl - Jezdí všechny vleky. Na sjezdovkách leží přibližně 20 cm sněhu. Vlek Veronika nabízí od 19 do 22 hodin večerní lyžování.

Dolní Dvůr - Vleky jsou v provozu. Sjezdovky pokrývá 80 až 90 cm sněhu. Ve středisku se každý den lyžuje také večer od 19 do 22 hodin.

Janské Lázně - Jezdí všechna dopravní zařízení včetně kabinové lanovky na Černou horu. Na hlavních sjezdovkách leží 40 až 100 cm technického sněhu.

Na sjezdovce Košťálka se každý den lyžuje i po setmění. Běžkaři mohou na hřebenech využít pravidelně upravovaný okruh na Černé hoře v celkové délce 15 kilometrů. Sáňkařská cesta z Černé hory do Janských Lázní je v provozu.

Malá Úpa - Jezdí vleky U Kostela 1000 a 400 a dětský provázkový vlek. Na sjezdových tratích leží přibližně 50 cm sněhu. Běžkaři mohou využít dva kilometry dlouhou pravidelně upravovanou stopu z Horní Malé Úpy do areálu U Kostela.

Více informací o horských střediscích a ceny vleků najdete ZDE.

Velká Úpa - Lyžuje se na hlavní sjezdovce u lanovky na Portášky, kterou pokrývá přibližně 15 cm sněhu. Na výše položeném svahu u Sagasserových bud leží až 30 cm sněhu. Na sjezdovkách se ale objevují ledové plotny.

Mladé Buky - V lyžařském areálu jezdí všechny vleky. Na sjezdovkách leží 80 až 90 cm sněhu. Areál nabízí od 17 do 21 hodin večerní lyžování.

Strážné - Jezdí všechny vleky. Sjezdovky pokrývá přibližně 40 cm sněhu. Středisko nabízí každý den do 21 hodin večerní lyžování na vleku U Horské služby a na sjezdovce Nad Kolonkou. Běžecké stopy na Špindlerův Mlýn jsou upravené.

Vrchlabí - Herlíkovice - Ve středisku jezdí všechny lyžařské vleky i sedačková lanovka. Na sjezdovkách leží přibližně 50 cm sněhu. Areál nabízí od 18 do 21 večerní lyžování.

Žacléř - Prkenný Důl - Všechny lyžařské vleky jsou v provozu. Sjezdovky pokrývá přibližně 40 centimetrů technického sněhu.

Jizerské hory
Jizerská magistrála je upravovaná s pěti až dvaceticentimetrovou vrstvou zmrzlého sněhu. V neděli 12. ledna startuje v Bedřichově v 9 hodin 36. ročník Jizerské padesátky. Více ZDE.

Ještěd - celý areál bude uzavřen od 10. ledna - 19 hodin do 12. ledna - 17 hodin pro Světový pohár ve skoku na lyžích. Provoz vleku a sjezdovky F 10 končí 10. ledna v 16 hodin, provoz zde bude obnoven 13. ledna v 17 hodin.

Bedřichov - jezdí všechny vleky, na denně upravovaných sjezdovkách leží 45 cm přírodního i technického zmrzlého sněhu. Večerní lyžování 16-21 h., mimo pátku 10. ledna, kdy se na Malinovce koná od 18.30 hod. SKI SPRINT.

Severák - ve středisku jezdí všechny vleky, sjezdovky jsou upravené s dvaceticentimetrovou vrstvou sněhu.

Špičák - jezdí všechny vleky. Sjezdovky červená, černá, dětské hřiště 2 a rukáv jsou pokryty půlmetrovou vrstvou zmrzlého, převážně technického sněhu, turistická sjezdovka je uzavřená pro nedostatek přírodního sněhu.

Smržovka - lyžuje se na 40 cm zmrzlého sněhu. Večerní lyžování do 21 hodin, parkování zdarma.

Desná - Parlament - dětský vlek a školička lyžování v provozu od 9 do 16 hodin, velký vlek od 9 do 17 hodin. Na sjezdovkách leží deset centimetrů zmrzlého upraveného sněhu. Parkování zdarma.

Černá Říčka - vleky jsou v provozu, sjezdovky jsou upravené, pokryté čtvrtmetrovou vrstvou zmrzlého sněhu.

Josefův Důl - jezdí vleky Bukovka, Malý a Velký Lucifer, sjezdovky jsou upravené a leží na nich 35 centimetrů zmrzlého sněhu. Parkování zdarma, upravené jsou rovněž běžecké tratě.

Zásada - vleky jezdí, sjezdovky jsou upravené s půlmetrovou vrstvou zmrzlého, převážně technického sněhu. Večerní lyžování do 21 hodin. Parkování v areálu zdarma.

Kořenov - Rejdice - jezdí vlek i lanovka, na denně upravované sjezdovce leží půl metru zmrzlého sněhu. Večerní lyžování do 21 hodin.

Hodkovice - Záskalí - dvacet centimetrů sněhu, provoz v sobotu a neděli od 9 do 16 hodin.

Orlické hory
Na hřebenech, kde leží do 30 cm sněhu, by si běžkaři podle horské služby měli dát pozor hlavně na zmrzlé, ledovaté stopy.

Provozovatelé sportovních areálů během tohoto týdne upravili asi pětasedmdesát kilometrů tras pro klasické lyžování i pro bruslaře. Po hřebenové magistrále se turisté dostanou od Čihalky u Olešnice v Orlických horách přes Vyhlídku a Šerlišský mlýn až po tvrz Haničku u Rokytnice. Nástupní trasy vedou například z Deštného nebo Říček.

Deštné - V areálu Sport profi leží na svazích asi 50 cm umělého sněhu, ve středisku zůstalo kolem 7 cm zmrzlého přírodního sněhu. V provozu jsou všechny vleky a sjezdovky na Martě I a II. Příjezdové silnice jsou bez problémů sjízdné: cesta od Dobrušky je suchá, na silnici od Rychnova jsou ještě zbytky ledu s posypem.

Říčky - Sjezdovky Ski klubu v Říčkách se v mrazivém počasí dále zasněžují, místy jsou však už tvrdé až zledovatělé. Na upravených svazích bez vydřených míst leží asi 50 cm technického a přírodního sněhu, v týdnu se jezdí za mimosezonní ceny.

Lyžaři mohou využít uměle zasněžovanou černou i červenou sjezdovku a sjezdovku Můstek, na modré sjezdovce se lyžuje na přírodním sněhu. V pátek a sobotu si lyžaři pobyt na svazích mohou prodloužit až do večera, totéž platí pro snowpark. Silnice do Říček jsou sjízdné se zimními pneumatikami.

Čenkovice
V provozu jsou tři vleky, dvě sjezdovky jsou zasněžovány technickým sněhem. Na nich je je 10 až 15 cm přírodního a 40 cm technického sněhu.

Horní Morava
Vleky v jsou provozu, ale je uzavřena červená sjezdovka. Upraveny jsou dva běžecké okruhy. V provozu je bezplatně skibus Dolní Morava - hotel Prométheus. O víkendech zajíždí ráno a odpoledne až do Králík.

Šumava
Lyžování na Šumavě je zatím záležitostí jízdy na umělém sněhu. Běžkaři ve vyšší polohách sice sníh najdou, v terénu však neleží souvislá vrstva.

Špičák
Na Lubském svahu a sjezdovce číslo 3 leží od 40 do 60 centimetrů technického sněhu. V provozu jsou oba vleky na svazích. Na vrchol Špičáku se však kvůli nedostatku sněhu ještě lyžaři nedostanou.

Železná Ruda
Lyžaři si mohou zajezdit na Belvederu a na Samotách. Na kratší sjezdovce je asi půl metru sněhu. Na německých svazích Javoru mohou díky umělému sněhu lyžaři nově jezdit po černé sjezdovce a na kratších sjezdovkách na okraji areálu. Lyžování na bavorském Hoher Bogenu je dobré v první polovině sedačkové lanovky.

Kramolín
upravené sjezdovky kryje 25 až 60 centimetrů technického sněhu.

Zadov
do 40 cm sněhu. V provozu je čtveřice vleků a podle pracovníků areálu jsou čekací doby ve špičce maximálně 5 minut. V zadovském areálu lidé najdou i upravené běžecké tratě. Zájemci si mohou vybrat mezi okruhem na Churáňově, dvoukilometrovou závodní tratí či trasou Zadov, Pláně, Nové Hutě.

Lyžuje se i na Kubově Huti.

Krušné Hory
Boží Dar - Neklid (u lyžařského areálu Neklid nad Božím Darem lze parkovat celodenně letos poprvé bezplatně.)

V provozu 6 vleků
Provozní doba / jízdné dospělí / děti
9 - 16:00 / 270 Kč / 170 Kč
10 - 16:00 / 260 Kč / 160 Kč
11 - 16:00 / 250 Kč / 150 Kč
12 - 16:00 / 240 Kč / 140 Kč
13 - 16:00 / 220 Kč / 120 Kč
14 - 16:00 / 150 Kč / 90 Kč
15 - 16:00 / 80 Kč / 60 Kč

Večer: st, pá, so 18 - 20:30, 80 Kč

Speciální nabídky
2 (3) dny dospělí 480 (710) Kč, děti 300 (440) Kč
4 (5) dní dospělí 940 (1170) Kč, děti 580 (700) Kč
5 dní 4 +1 den na Klínovci děti 1270 Kč,dospělí 1290 Kč
5 dní 4 +1 den v Oberwiesenthalu děti 1300 Kč, dospělí 1320 Kč
6 (7) dní dospělí 1370 (1520) Kč děti 840 (960) Kč

Lyžuje se i v Nových Hamrech, Potůčkách, Kraslicích, Bublavě, Stříbrné a Mariánských Lázních.

Vysočina
Hlinsko
Ve Ski areálu Hlinsko je 40 cm umělého sněhu. V areálu jsou k dispozici dva vleky, ski servis, půjčovna lyžařského vybavení, občerstvení, bezplatné parkoviště pro sto aut a svah je podobně jako ve velkých lyžařských střediscích každodenně upravován rolbou.

Jeseníky
Vleky pojedou ve všech střediscích včetně Ovčárny, kde však zůstává mimo provoz hlavní vlek. Na Červenohorském sedle už funguje i nejobtížnější černá sjezdovka. V provozu jsou i vleky na Ramzovském sedle a v Karlově.

Beskydy
Beskydy se konečně dočkaly přírodní sněhové nadílky, takže se poprvé v sezoně rozjedou některé vleky.

"Pořád platí, že se lyžuje hlavně tam, kde technicky zasněžují nebo kde nejsou prudké svahy a nemusí se hranit, protože napadl prašan a na prudší kopce nestačí. Nového sněhu připadlo od minulého víkendu tak deset centimetrů," zhodnotil dispečer beskydské horské služby Radan Jaškovský.

Středisko/ Množství sněhu v cm / Počet spuštěných vleků o víkendu
Pustevny
55 / 9
Javorový 40 / 1 (možná 2)
Gruň 15 / 2
Bílá 30-40 / 2
Mezivodí 60 / 3
Soláň - Soláňka 10 / 1
Soláň - Sedlo 10-30 / 3
Morávka 50 / 1

Autoři: ,
Nejčtenější

Některé turistické stezky a cyklotrasy v Národním parku Šumava jsou po...
Šumavský park chce zakázat vstup do lesů. Na stezky padají stromy

Nevyrážejte do lesů kolem Nové Pece a Stožce, mnoho turistických tras je stejně neprůchodných. Takové varování vydal ráno Národní park Šumava. Silný vítr o...  celý článek

Panorama Nepomuku s neodmyslitelnou kulisou Zelené hory.
Krajinou Černých baronů a milované historie. Cyklotoulky okolím Nepomuku

Zvlněná a přátelská krajina luk, polí a remízků v okolí Nepomuku byla osídlená generacemi předků, jejichž dávné působení můžeme pocítit v drobných i...  celý článek

Specialized Turbo Vado 4.0
Jak se přilepit hobíkovi na záda. Test elektrokola do města i na výlet

I největší skeptici už vidí, že expanzi elektrokol nic nezastaví. Po velkém průlomu v Německu, Rakousku a Švýcarsku v uplynulých letech definitivně zasahují i...  celý článek

Italský ostrov Ischia zasáhlo zemětřesení (21.8.2017)
Italský ostrov Ischia zasáhlo zemětřesení, zemřeli nejméně dva lidé

Jihoitalský ostrov Ischia v pondělí večer zasáhlo zemětřesení o síle 4. Agentura Reuters uvedla, že se zřítilo několik budov. Italský list Corriere della Sera...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Karambol v Chorvatsku? Nehodu nechte zapsat a pokutám se nebraňte

Zkazila vám dovolenou v Chorvatsku bouračka? Zkuste nepanikařit a nezapomeňte na záznam o dopravní nehodě. A hlavně zavolejte tamní policii - stačí vyťukat...  celý článek

Další z rubriky

Výhled z lyžařské základny White Salmon
Lyžování pro drsňáky. Adrenalin na Mt. Baker s desítkami metrů sněhu

Žádná sněhová děla, pohodlné restaurace a horské delikatesy. Na Mount Baker dokonce ani nemají elektřinu. Přesto patří právě tento americký areál u milovníků...  celý článek

Otestovali jsme lyžařské středisko Kohútka v Beskydech.
Zimní inspekce: Prověřili jsme lyžování na Kohútce v Beskydech

Kdysi tu trénovala naše bronzová medailistka z olympiády v Sarajevu Olga Charvátová, dnes si středisko vychvalují i současní lyžaři. Výkladní skříní krásného...  celý článek

Zimní inspekce prověřila lyžování na Králickém Sněžníku.
VIDEO: Zimní inspektor: Lyžování na Dolní Moravě milují i profesionálové

Populární lyžařské středisko na Králickém Sněžníku si oblíbil Ondřej Bank i Eva Samková. V moderním areálu si na své přijdou rodiny s dětmi i zkušení lyžaři a...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.