Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Setkejte se osobně s Reinholdem Messnerem

  10:04aktualizováno  10:04
Tohle je výzva nejen pro horolezce, ale pro všechny milovníky hor! Jak často dostanete šanci setkat se tváří tvář se světovou horolezeckou legendou Reinholdem Messnerem a získat od něj knihu s jeho podpisem? Pokud máte zájem, pak se zúčastněte nové soutěže na cestovani.idnes.cz.

VÝSLEDKY SOUTĚŽE  NAJDETE ZDE

 

 

Světově proslulý horolezec Reinhold Messner zamíří příští týden do Prahy. Ve středu 5.října tady bude mít poutavou přednášku o fascinujícím světě hor a extrémních životních situacích, která bude doprovázená autentickým dokumentárním materiálem z expedic.

Redakce cestovani.idnes.cz pro vás u této příležitosti připravila ve spolupráci s centrálou cestovního ruchu SüdTirol soutěž, v níž máte možnost vyhrát zajímavé ceny.

Na čtyři výherce čeká nejen vstupenka na setkání s Messnerem, ale také jeho poslední kniha "Život na hraně" s Messnerovým podpisem.

** Článek "Messner: poutník, který posouvá hranice, si přečtěte ZDE.
** Reinhold Messner bude v Praze Hory přenášet - čtěte ZDE


MESSNEROVY KNIHY (v češtině)

*Yetti. Legenda a skutečnost (Mladá fronta, 1999)
*Malloryho druhá smrt (Mladá fronta, 2000)
*Osudová hora (Brána/Knižní klub, 2002)
*Lidé z hor. Obrazy a setkání (Mladá fronta, 2002)
*Annapurna. 50 let expedic do smrtící zóny (Brána/Knižní klub, 2002)
*Už nikdy. Severní pól, Mount Everest, Jižní pól (Mladá fronta, 2002)
*Třináct zrcadel mé duše (Brána/Knižní klub, 2002)
*Až na konec světa. Poutě v Himálaji a Karakoramu (Brána/Knižní klub, 2003)
*Bílá samota. Moje dlouhá cesta k Nanga Parbat (vydala Brána/Knižní klub, 2003)
*Mount Everest, expedice ke konečnému bodu (Mladá fronta, 2003)
*G I a G II. Výzva Gašerbrum (Brána/Knižní klub, 2004)
*Antarktida, Nebe a peklo zároveň (Epocha, 2004)
*Můj život na hraně (Brána/Knižní klub, vyšla letos - výherci získají její výtisk s podpisem Messnera)

 

Pravidla soutěže

I. Obecná ustanovení
 1. Soutěž „Světoznámý horolezec Reinhold Messner bude v Praze hory přenášet“ (dále také jen „soutěž“) probíhá na území České republiky.
 2. Účastníkem soutěže se stává každý čtenář iDNES, který akceptuje pravidla soutěže a zašle níže stanoveným způsobem odpovědi na soutěžní otázky.
 3. Organizátorem soutěže je obchodní společnost MAFRA, a.s., se sídlem Anděl Media Centrum, Karla Engliše 519/11, Praha 5, PSČ 150 00, IČ: 45313351, zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B/1328 (dále jen „MAFRA“).
 4. Z účasti v soutěži jsou vyloučení zaměstnanci MAFRA a Südtirol Marketing Gesellschaft (partnera).
 5. Vstupem do soutěže se všichni účastníci zavazují dodržovat její pravidla.
 6. MAFRA si vyhrazuje právo úprav pravidel soutěže včetně práva soutěž kdykoliv zrušit bez náhrady.
 7. Výhry v soutěži nejsou soudně vymahatelné.
 8. Ve sporných případech si MAFRA vyhrazuje právo rozhodnout s konečnou platností.
 9. Každý může v soutěži odpovídat pouze jednou – v případě vícenásobných odpovědí bude každý duplicitní hlas ze soutěže vyřazen.
 10. Do slosování bude zařazen každý účastník, který vyplní všechny požadované identifikační údaje a odpoví správně na všechny soutěžní otázky.
 11. Ceny budou rozděleny losováním mezi účastníky soutěže, kteří vyhoví jejím podmínkám.
 12. Vyrozumění výhercům a informace o cenách budou zaslány elektronickou poštou.
 13. Pokud si výherce výhru osobně nevyzvedne do 21 dnů po dni, kdy mu byla zaslána informace, výhra propadá.
 14. Výhry nad 10.000,- Kč představují částku po zdanění srážkovou daní.
 15. Účastník soutěže tímto poskytuje MAFRA a partnerovi soutěže (Südtirol Marketing Gesellschaft) souhlas, aby jeho osobní údaje, tedy jméno, příjmení, e-mailovou adresu a případně další údaje, které účastník soutěže společnosti MAFRA poskytl, zpracovávala pro marketingové účely, tedy za účelem nabízení obchodu a služeb.
 16. Účastník soutěže zároveň výslovně prohlašuje, že poskytuje oběma shora uvedeným společnostem souhlas, aby e-mailovou adresu a další účastníkem poskytnuté podrobnosti jeho elektronického kontaktu využily pro potřeby šíření nevyžádaných obchodních sdělení ve smyslu ustanovení § 7 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Souhlas je poskytován na dobu neurčitou. Tento souhlas lze odvolat za podmínek stanovených platnými právními předpisy.
II. Základní mechanismus soutěže
 1. Soutež bude probíhat od 26. září 2005 (9:00:00) do 2. října 2005 (23:59:59) na stránkách internetového portálu iDNES.
 2. Úkolem soutěžících je správné zodpovězení 4 otázky znalostního kvízu. Každá z otázek bude mít 4 varianty odpovědí, z nichž je pouze jedna správná. Soutěžící mají možnost najít nápovědu na stránkách partnera soutěže nebo na stránkách internetového portálu iDNES, na které bude ze stránek soutěže odkazováno.
 3. Účastník soutěže odpoví na jednotlivé znalostní otázky a stiskne tlačítko „odeslat odpovědi“. V případě, že účastník odpoví tímto způsobem správně na všechny kvízové otázky, postupuje do slosování o ceny.
 4. Výherce jednotlivých cen vybere a vylosuje MAFRA, nebo partner soutěže nejpozději 2 dny po ukončení soutěže, a to ze soutěžících, kteří odpověděli správně na všechny soutěžní otázky. K losování bude použit generátor náhodných čísel.
 5. Výsledek losování výherců podle odstavce 4, resp. jména a příjmení výherců zveřejní MAFRA na internetových stránkách portálu iDNES nejpozději do týdne od ukončení soutěže.
III. Předání výher
 1. Vylosované výherce kontaktuje MAFRA prostřednictvím e-mailu.
 2. Výherci se musí prokázat platným identifikačním heslem, které jim bude automaticky přiděleno po odeslání soutěžního formuláře a také odesláno na jejich e-mailovou adresu. MAFRA si vyhrazuje právo nevydat případnou výhru účastníkovi soutěže, který se neprokáže platným heslem.
 3. Ceny výhercům předá MAFRA v sídle společnosti (Anděl Media Centrum, Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5 – Smíchov) po předchozí dohodě s výherci.
 4. Výherci jsou si povinni výhru vyzvednout osobně do 21 dnů od zaslání oznámení pokud se nedohodnou s organizátorem soutěže jinak.
 5. Výhry není možné zasílat poštou.
 6. Výherci mladšímu 18ti let bude výhra předána pouze za přítomnosti jeho zákonného zástupce.

 

REINHOLD MESSNER. Svoboda moci vyrazit kdykoli a kamkoli je nejvyšší hodnotou mého života, říká horolezec.

Autor:
Nejčtenější

Typický obrázek z německé Rujany: plážové „domečky“ jako ochrana před stálým...
Hrachovka z pytlíku, vlny studené. Jak se za Československa jezdilo k moři

Praotec Čech nás zavedl do středoevropské kotliny, rok 1918 nás v ní hranicemi uzavřel. Výsledek: nemáme moře. A přece jsme po jeho vlnách vždycky toužili....  celý článek

V červnu 2016 byly otevřeny nové turistické stezky v Adršpachu.
Jak vyzrát na Adršpach. Fronty a přeplněná místa přenechte nezkušeným

Adršpašské skalní město praská ve švech pod náporem turistů a fronty se stojí na vstup do skal i na parkoviště. Jak z toho ven a současně si bizarní pískovcové...  celý článek

Specialized Turbo Vado 4.0
Jak se přilepit hobíkovi na záda. Test elektrokola do města i na výlet

I největší skeptici už vidí, že expanzi elektrokol nic nezastaví. Po velkém průlomu v Německu, Rakousku a Švýcarsku v uplynulých letech definitivně zasahují i...  celý článek

Provensalské Grasse je hlavní město francouzských parfémů
Kde nos potřebujete víc než oči. Výlet do města, kde voní každá ulice

Letní návštěva jihofrancouzské Provence se nemusí omezit jen na notoricky známá místa a přímořská letoviska. Vyrazte pár kilometrů do vnitrozemí, kde se mezi...  celý článek

Další z rubriky

Cestou necestou
Puchýře jako dvacka a klopýtání v dešti, to je slavný dánský pochod

Tři dny intenzivní chůze napříč dánským ostrovem Fyn spolu s dalšími 850 nadšenci pěší turistiky, tak vypadá akce nazvaná Fjällräven Classic Denmark. Treku...  celý článek

Podvečerní „poušť“ ve slovenském Záhorie
Jen tak si prožít poušť ve střední Evropě. Záhorie miluje i armáda

Nejrozsáhlejší písečné duny ve střední Evropě jsou tak dokonalou replikou pouště, že si je oblíbili i vojáci a ti, kteří jejich techniku vyrábějí. Vždyť...  celý článek

První fotky pořízené pod mořskou hladinou dokazují, že potápění u zříceného...
Dokud je čas. Potápění u zříceného Azurového okna se stalo hitem

Ještě přes svým zřícením do moře bylo Azurové okno na Maltě jednou z největších turistických atrakcí světa. A jak to vypadá, kolaps této nádherné skalní stěny...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.