Ruské pobřeží láká stále méně turistů

Na známé ruské pláže se rekreanti v posledních letech moc nehrnou. Návštěvníci totiž za stejný komfort, který se jim dostane v průměrných západních letoviscích, zaplatí na ruském černomořském pobřeží více. Navíc tu často narazí na problémy s hygienou. Například o letovisko Soči se zájem rok od roku snižuje. Město přitom investuje do reklamy ohromné částky.

Černomořské Soči si od letošní sezóny slibuje, že přiláká valnou část turistů, kteří se dosud jezdili vyhřívat do Turecka. Zatím se to ale moc nedaří. Nepomáhá ani mohutná propagace ruského prezidenta Vladimira Putina, který na Soči plave a lyžuje. 

Přesto, že se ruská letoviska v boji se zahraniční konkurencí snaží zlepšovat infrastrukturu, ruští turisté své peníze raději investují  do pobytu v cizině. 

Přilákat rekreanty z tureckých pláží se snaží také ukrajinský Krym. Podle názoru mnohých turistů však ruská letoviska za Tureckem zaostávají. Podmínky jsou v obou lokalitách téměř stejné. Rekreace v Turecku však vyjde levněji.

Investice bez výsledku
Soči investuje do reklamy stále větší prostředky. Letos vyčlenila z městského rozpočtu deset milionů rublů na propagaci.

Výsledky ale příliš potěšující nejsou. Zájem o toto letovisko se naopak rok od roku snižuje. V roce 2000 odpočívalo v Soči asi 1,4 milionu turistů. Loni to bylo o 200 tisíc turistů méně. Letos jich prý ubyde ještě víc.

Drahý ruský hotel nezaručuje komfort
Slibovaným podmínkám v reklamách totiž Rusové moc nevěří. I v drahých hotelích může být prý špatné stravování; obavy mají také o bezpečnost. Navíc komfort odpovídající podmínkám v průměrných zařízeních západních letovisek je na ruském černomořském pobřeží podstatně dražší.

Soči přitom nabízí jedinečné přírodní podmínky. A odborníci říkají, že horské klima ve spojení s mořem mimořádně prospívá organismu.

 

 

 

,
Témata: Krym, Rusko, Turecko