Mahenovo divadlo během festivalu Janáček Brno uvede na svých prknech operu Její

Mahenovo divadlo během festivalu Janáček Brno uvede na svých prknech operu Její pastorkyňa | foto: kudyznudy.cz

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podzim v Praze patří jazzu, Brno oslaví narozeniny Leoše Janáčka

Podzim se v České republice už tradičně nese v rytmu jazzu a International Jazz Festival Praha patří mezi to nejlepší, co na domácí scéně v souvislosti s tímto žánrem uvidíte. To v Brně se listí snáší k zemi za tónů nejslavnějších oper Leoše Janáčka.

Mezinárodní jazzový festival Praha

International Jazz Festival Praha neboli Mezinárodní jazzový festival v Praze, patří mezi nejstarší festivaly svého druhu v Evropě. Letos se totiž uskuteční už 36. ročník, který je věnovaný zakladateli slavnosti publicistovi Lubomíru Dorůžkovi. 

Koncerty Mezinárodního jazzového festivalu Praha se budou konat v komorní atmosféře klubu Reduta

Tradice klubu Reduta sahá až do roku 1958

Nezapomenutelné zážitky, zvučná jména, legendy českého i světového jazzu, z nichž někteří vystoupí v Česku vůbec poprvé, a komorní atmosféru slavného klubu Reduta si budete moci užít od 10. října do 16. listopadu.

Legendární bubeník i kytarový mág

Peter Lipa, ikona slovenské jazzové scény, v doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma bude tím, kdo svou show celý festival otevře v neděli 12. října. Druhý slovenský účastník, excelentní projekt s názvem AMC Trio spojí na prknech Reduty síly s americkým kytarovým mágem Markem Whitfieldem, který mimo jiné spolupracoval s Herbiem Hancockem, Dianou Krall či Stingem.

Svou hudebnickou genialitu a to nejlepší ze své dlouhé kariéry předvede 26. října od 21:30 Al Foster, vynikající hudebník a dlouholetý spolupracovník takových hvězd, jako jsou Miles Davis, Blue Mitchel či Sonny Rollins. V rámci svého evropského turné vystoupí 30. října v klubu Reduta unikátní newyorský projekt Soul Jazz Alliance, v jehož čele stojí saxofonista Vincent Herring.

Dalším Američanem, který rozšíří řady hvězd Mezinárodního jazzového festivalu, je významný trumpetista Michael Patches Stewart, který se mimo jiné podílel na tvorbě Whitney Houston. Jeho nezaměnitelný hudební styl na pomezí jazzu, R´n´B a funku, který je znám po celém světě, si budete moci vychutnat hned na dvou jedinečných festivalových projektech.

4. Mezinárodní festival Janáček Brno

Zatímco budou v Praze doznívat poslední jazzové melodie, v Brně svá hrdla naladí operní pěvci. Čtvrtý ročník Mezinárodního festivalu Janáček Brno letos oslaví ve dnech 21. až 29. listopadu nejen Rok české hudby. Je tomu totiž přesně 160 let, co se narodil skladatel Leoš Janáček, jehož život a dílo úzce spjaté s Brnem daly za vznik právě festivalu Janáček Brno. Podtitulem letošního ročníku je proto "Happy Birthday Leoš", naznačující směr, kterým se letošní festival bude ubírat - neokázale a vesele oslavit život věčně mladého umělce.

Proto se pořadatelé rozhodli nadělit skladateli k narozeninám jeho oblíbená díla, která ovlivnila také jeho vlastní tvorbu. Budete tak moci zhlédnout například Bartókův první klavírní koncert, o němž Janáček s autorem mnohokrát diskutoval, či Charpentierovu Louisu v nastudování souboru Národního divadla Brno.

Samozřejmě ale nebudou chybět ani mistrova díla. Těšit se můžete na Příhody lišky Bystroušky v podání pražského Národního divadla, Příhody páně Broučkovy uvede Janáčkovo divadlo 26. listopadu od 19 hodin a Její pastorkyňa zazní v Mahenově divadle o dva dny později.

Na závěr festivalu vystoupí 29. listopadu na stadionu Kounicova hudebníci brněnského Národního divadla po boku Brněnského filharmonického sboru Beseda brněnská a zahrají Janáčkovu Glagolskou mši a Věčné Evangelium. Jako sólisté vystoupí Magdalena Kožená, Maria Kobielska, Gustáv Beláček a Michal Lehotský.

Vstupenky jsou stále v prodeji v cenovém rozmezí od 400 do 1000 korun nejen na pokladnách jednotlivých budov Národního divadla Brno, ale také v jeho online rezervačním systému.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ.

Šťastnou cestu!


Inspirujte se jinde na Kudyznudy.cz