Hlavní výstavu Organické město – (S)tvořitelé měst a udržitelný rozvoj hostí...

Hlavní výstavu Organické město – (S)tvořitelé měst a udržitelný rozvoj hostí pražská výstavní síň Mánes. | foto: Kudy z nudy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Obdivujte architekturu dneška i budoucnosti na Architecture Week 2016

Milovníci architektury o téhle akci dobře ví, ostatní na ni upozorní portál Kudy z nudy. Celé dva týdny od pondělí 26. září do neděle 9. října se v Praze koná jubilejní desátý ročník mezinárodního festivalu architektury Architecture Week 2016. Na co se můžete těšit?

Hlavním tématem letošního festivalu Architecture Week je Organické město s hlavní výstavou Organické město – (S)tvořitelé měst a udržitelný rozvoj. V pražské výstavní síni Mánes bude k vidění během celé doby trvání akce, otevřeno je denně od 10 do 20 hodin.

Výstava v Mánesu

Příkladem moderní architektury, která se stala nedílnou součástí Prahy, je Tančící dům na nábřeží Vltavy jen kousek od Mánesu.

Funkcionalistická výstavní síň Mánes je sama o sobě architektonickým klenotem. Byla postavena v roce 1930 na betonových pilířích nad ramenem Vltavy mezi Masarykovým nábřežím a Slovanským ostrovem. Zvláštní a zdánlivě nesourodou společnost budově dělá mnohem starší renesanční vodárenská věž, pamětnice zbouraných Šítkovských mlýnů. Elegantní výstavní interiéry s krásnými výhledy na pražská nábřeží a ostrovy nyní hostí ústřední výstavu festivalu Architecture Week.

Výstava Organické město – (S)tvořitelé měst a udržitelný rozvoj mapuje současné architektonické a architektonicko-dopravní dění v Praze a dalších městech Čech a Moravy. Představí nejenom špičkové architektonické a architektonicko-dopravní projekty z celého světa, tematicky zaměřené na organické fungování a chytrý a udržitelný růst měst, ale také moderní „zelené“ technologie, různé druhy dopravy a futuristické projekty.

Forma prezentace? Od tradičních modelů a projektové dokumentace přes fotografie velkých formátů až po audiovizuální prezentace na LCD obrazovkách, zkrátka pro každou věkovou skupinu něco.

Studentské projekty, procházky za architekturou a přednášky

V Národní technické knihovně v Praze-Dejvicích budou vystaveny výsledky studentské soutěže o nejlepší urbanistický projekt.

Architecture Week se samozřejmě neomezuje na jedinou výstavu; součástí festivalu jsou také přednášky, semináře, debaty, workshopy, filmy, vernisáže, procházky za architekturou, projekty, firemní prezentace a společenské večery.

Například hned v den zahájení akce je připravena procházka Novým Městem pražským coby příkladem harmonicky založeného středověkého města a následující den začne v Národní technické knihovně v Praze-Dejvicích výstava studentské soutěže O nejlepší urbanistický projekt; otevřeno je denně od 8 do 18 hodin, vstup je zdarma.

Další procházka Prahou přijde na řadu ve středu 5. října, tématem bude rozvoj města a jeho změny v 19. století, kvůli omezené kapacitě je však nutná registrace předem. V rámci festivalu proběhnou rovněž přednášky zahraničních architektů, letos zařazené do bloku Archi-Maraton. Ten začne v pátek 7. října v 10 hodin na Fakultě architektury Českého vysokého učení technického a své neotřelé projekty a přístup k architektuře při něm představí pět architektů.

Letošní program bez Pražského hradu

Tématem letošního festivalu Architecture Week je Organické město s hlavní výstavou v Mánesu, která představí projekty z celého světa.

Z programu letošního festivalu však vypadl Pražský hrad a vzdělávací výstava nejen pro děti a Hravé architekty Architektura pro korunu, pojatá jako procházka po středověkém městě v doprovodu Petra Parléře, dvorního architekta krále a císaře Karla IV. Původně měla začít v květnu v Jiřském klášteře, ale nezačala, ba dokonce se zrušila jen několik dní před začátkem. Důvodem je údajně nedotažená restituce kláštera.

Pro festival Architecture Week je to škoda, protože součástí výstavy měl být mezinárodní projekt Hravý architekt 2016 a výstava dětských prací, do níž se zapojilo přes 300 žáků ze základních škol z celého Česka a dalších 750 dětí z celého světa. Organizátoři se pro tento výjimečný projekt snaží najít jiný prostor, aktuální informace hledejte na internetových stránkách festivalu.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipu a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Inspirujte se jinde na Kudyznudy.cz