Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Londýn prodá na letní olympijské hry 2012 až devět miliónů vstupenek

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Vancouver brzy předá olympijskou štafetu Londýnu, dalšímu hostitelskému městu olympijských a paralympijských her. Letní hry 2012 budou již třetí v pořadí, které se uskuteční na území Velké Británie. Zajímá vás, jak probíhají přípravy a co chtějí Britové prostřednictvím XXX. letních olympijských her vzkázat světu? Na kolik návštěvníků se Londýn připravuje?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně - vizualizace. | foto: Visit Britain

Štědré státní dotace svědčí o tom, že se Velká Británie ujala role hostitele velice ochotně a ti, kteří se za dva roky chystají do Londýna na letní hry, se mají na co těšit.

Program výstavby olympijských objektů připravuje Olympijský dodací úřad. V současné době probíhají intenzivní přípravy zázemí her, na které poskytla vláda 9,3 miliard liber, což je zhruba 270 miliard korun.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně - vizualizace.

Olympijský dodací úřad je dotovaný státem a dohlíží na stavbu všech projektů: sportovišť, olympijské vesnice, rekonstrukce vlakových stanic a budování nových linek městské hromadné dopravy v Londýně. Vznikne nová rychlovlaková linka, kterou Britové příznačně nazvali "Oštěp".

Díky oštěpu bude cesta z centra města do olympijské vesnice trvat jen pouhých 7 minut! Mezi architektonicky nejzajímavější projekty patří stavba nového atletického stadionu ve východní části Londýna a proměna parku Greenwich.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně

Organizaci her má na starosti Olympijský organizační výbor. Rozpočet této soukromé firmy činí 2 miliardy liber, což je v přepočtu necelých 60 miliard korun. A sponzoři nezůstávají pozadu, výše sponzorských darů překročila cifru 550 miliónů liber! Již nyní se výrazně proměňuje londýnská čtvrť Stratford, kde se bude nacházet olympijská vesnice a většina sportovišť.

Olympijské výbory a sponzoři zaštiťují kulturní olympiádu, která ve Velké Británii probíhá již od konce minulých letních her v Pekingu. Od roku 2011 se její působení rozšíří za hranice ostrovního království! V rámci kulturní olympiády probíhá nespočet kulturních akcí, putovních výstav, koncertů a přehlídek. Vše vyvrcholí na jaře 2012, kdy se ve Velké Británii uskuteční Světový festival kultury.

Vydejte se do Londýna a zažijte olympijskou atmosféru

Ke každému zakoupenému lístku bude v den konání závodu městská hromadná doprava po celém Londýně zdarma. Vyjeďte si nejen za sportem, ale i za zábavou.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně - přípravy.

Prodej vstupenek bude spuštěn v roce 2011 a k dispozici bude 7,7 mil. lístků na 26 olympijských a 1,5 mil. na 20 paralympijských sportů. Londýn láká fanoušky sportu a slibuje přívětivé ceny – chystá se k prodeji nabídnout 9 000 000 vstupenek.

Cílem pořadatelů je umožnit co nejvíce lidem vidět olympijský mumraj, zažít atmosféru her a proměnit tak Londýn ve sportovní a kulturní centrum světa.

Pořadatelé dokonce připravují tři závody, na které se nebude vybírat vstupné. Můžete vyrazit do ulic Londýna a podpořit běžce maratonu, triatlonu, nebo shlédnout závod v silniční cyklistice zdarma.

Předseda organizačního výboru Sebastian Coe, který je právě na kanadské olympiádě, prohlásil 12. února 2010: "Být zde ve Vancouveru a stát se jedním z těch, kteří mají tu čest nést olympijskou pochodeň, mne znovu utvrdilo v přesvědčení, že dělám smysluplnou práci a nepochybuji o významu poselství olympijských her, které vysílají k lidem celého světa." Věřte, že je na co se těšit.

Informace o Londýně a Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně

Nejčtenější

Typický obrázek z německé Rujany: plážové „domečky“ jako ochrana před stálým...
Hrachovka z pytlíku, vlny studené. Jak se za Československa jezdilo k moři

Praotec Čech nás zavedl do středoevropské kotliny, rok 1918 nás v ní hranicemi uzavřel. Výsledek: nemáme moře. A přece jsme po jeho vlnách vždycky toužili....  celý článek

Italský ostrov Ischia zasáhlo zemětřesení (21.8.2017)
Italský ostrov Ischia zasáhlo zemětřesení, zemřeli nejméně dva lidé

Jihoitalský ostrov Ischia v pondělí večer zasáhlo zemětřesení o síle 4. Agentura Reuters uvedla, že se zřítilo několik budov. Italský list Corriere della Sera...  celý článek

Zboží s tematikou zatmění 2017
Reportáž: Zatmění slunce vyhnalo Američany na venkov. Přípravu nepodcenili

Jackson, USA (od zvláštního reportéra Technet.cz) Zatmění slunce je astronomická událost, která je (na rozdíl třeba od průletu komety) srozumitelná úplně každému. Američané se už nemohou dočkat, především pak...  celý článek

Zdevastovaná zastávka Medzilaborce-město
Dobre tu už bolo. Bizarní svět kolem Lupkovského tunelu na Slovensku

Pokud máte dojem, že tunely souvisí s politikou, pak pro Lupkovský tunel na severovýchodním Slovensku to sedí stoprocentně. Po několikaleté pauze přes něj...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Karambol v Chorvatsku? Nehodu nechte zapsat a pokutám se nebraňte

Zkazila vám dovolenou v Chorvatsku bouračka? Zkuste nepanikařit a nezapomeňte na záznam o dopravní nehodě. A hlavně zavolejte tamní policii - stačí vyťukat...  celý článek

Další z rubriky

Tanečník ze Sepiku je připravený na kulturní show v Madangu.
My máme hodinky, oni mají čas. Co udělají mobily s Papuánci?

Martin Soukup letos dostal cenu Neuron, udělovanou nejlepším vědcům. Mimo jiné za to, že sleduje, jak žije asi patnáct set lidí v odlehlém údolí ostrova...  celý článek

Provensalské Grasse je hlavní město francouzských parfémů
Kde nos potřebujete víc než oči. Výlet do města, kde voní každá ulice

Letní návštěva jihofrancouzské Provence se nemusí omezit jen na notoricky známá místa a přímořská letoviska. Vyrazte pár kilometrů do vnitrozemí, kde se mezi...  celý článek

Bunkr Atlantického valu, který Němci postavili za druhé světové války, aby...
Nizozemsko odkrývá nacistické bunkry. A s nimi i bolestnou historii

U pláží nedaleko Haagu pokryl písek bunkry, které tu byly postaveny na Hitlerův rozkaz. Jakoby tento písek schoval i bolestivé vzpomínky, které bunkry...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.