Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kulturní olympiáda LOH 2012 – zúčastnit se může každý

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Velká Británie se pilně připravuje na pořádání příštích letních olympijských a paralympijských her. Hlavní doprovodný program, tzv. kulturní olympiáda, je již v plném proudu. Pořadatelé rozhodně nezůstanou pouze u slavnostních ceremoniálů a oficiálních vystoupení. Kulturní olympiáda láká do Británie ty, kdo mají rádi umění a kulturní akce všeho druhu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jedním z nejzajímavějších festivalů Kulturní olympiády bude právě Světový shakespearovský festival. | foto: Visit Britain

Kulturní olympiáda je společenský program, který využívá významu světového svátku sportu, aby inspiroval k rozšiřování kultury, aby pobavil a také vzdělával. Propojuje umění a sport ve stovkách aktivit, které ve Velké Británii probíhají již od roku 2008. V letech 2011 až 2012 se působnost kulturní olympiády rozšíří i za hranice království do nejrůznějších zemí světa.

Olympijská organizační komise spolupracuje s britskou vládou, úřadem londýnského starosty a se sítí dalších organizací a institucí jako jsou knihovny, muzea, divadla, poradní orgány a regionální rozvojové agentury, aby pro návštěvníky bohatého kulturního programu připravila nejoriginálnější představení a výstavy.

Kulturní olympiáda LOH 2012 – zúčastnit se může každý

Již nyní lze shlédnout některou ze série 14 výstav nazvaných "Příběhy ze světa". Každý má možnost obdivovat expozici a to rovnou na 50 místech ostrovního království.

Vyberte si, která výstava vás zajímá a vypravte se do galerie či muzea – a nezapomeňte, valná většina britských muzeí nabízí vstup zdarma. Naleznete zde fotografie ze všech koutů světa, které svérázným způsobem oslavují různorodost kultur.

Projekt Bez hranic

Velká Británie si předsevzala, že uspořádá nejúžasnější paralympijské hry všech dob. Velkým cílem pořadatelů je podporovat integraci handicapovaných lidí do společnosti, a proto ke kulturní olympiádě patří "Projekt Bez hranic" - program pro rozvoj kreativního talentu handicapovaných lidí a neslyšících, kteří se aktivně podílejí na tvorbě i realizaci kulturního programu.

Nejen, že můžete vidět několik originálních představení, ale sami se zapojíte do projektu, v rámci kterého budou vyškoleni odborní lektoři a uskuteční se řada zajímavých workshopů. Název Projekt bez hranic je příznačný - do programu se mohou zapojit lidé z celého světa. Heslem britské olympiády je: "Zapojit se může každý."

Pod vedením umělců vznikl projekt, který obdržel dotaci 5,4 miliónů liber. Zajímá Vás, jak inspirovaly olympijské hry přední umělce Velké Británie? Prohlédněte si tucet uměleckých děl, z nichž každé je umístěno v jednom z 9 regionů a jedné ze tří hlavních částí Velké Británie a posuďte sami, co ve vás tato velkolepá umělecká díla vzbuzují.

Kulturní olympiáda LOH 2012 – zúčastnit se může každý

K Británii neodmyslitelně patří rej festivalů. Kdy jindy, než u příležitosti maratonu kulturních akcí, které spojuje olympijská myšlenka, by mohl vzniknout tak velkolepý program festivalů umění, hudby, tance a pouličního umění.

Patříte mezi milovníky Shakespeara? Neváhejte a chystejte se do Británie - jedním z nejzajímavějších festivalů Kulturní olympiády bude právě Světový shakespearovský festival. Série úžasných performancí a happeningů vyvrcholí Světovým kulturním festivalem, který se chystá na jaro roku 2012.

Stále jste si nevybrali?

Pak jistě patříte mezi milovníky filmu. Ani na filmové fandy pořadatelé nezapomněli a připravili projekt "Filmový národ", který bude představovat skvosty britské kinematografie a u jeho příležitosti se uskuteční Mezinárodní filmový festival v Londýně. Takže se můžete těšit nejen na britské snímky.

Více informací o kulturní olympiádě naleznete zde: www.london2012.com.

Informace o Londýně a Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!

Nejčtenější

V červnu 2016 byly otevřeny nové turistické stezky v Adršpachu.
Jak vyzrát na Adršpach. Fronty a přeplněná místa přenechte nezkušeným

Adršpašské skalní město praská ve švech pod náporem turistů a fronty se stojí na vstup do skal i na parkoviště. Jak z toho ven a současně si bizarní pískovcové...  celý článek

Bunkr Atlantického valu, který Němci postavili za druhé světové války, aby...
Nizozemsko odkrývá nacistické bunkry. A s nimi i bolestnou historii

U pláží nedaleko Haagu pokryl písek bunkry, které tu byly postaveny na Hitlerův rozkaz. Jakoby tento písek schoval i bolestivé vzpomínky, které bunkry...  celý článek

Provensalské Grasse je hlavní město francouzských parfémů
Kde nos potřebujete víc než oči. Výlet do města, kde voní každá ulice

Letní návštěva jihofrancouzské Provence se nemusí omezit jen na notoricky známá místa a přímořská letoviska. Vyrazte pár kilometrů do vnitrozemí, kde se mezi...  celý článek

Další z rubriky

Tanečník ze Sepiku je připravený na kulturní show v Madangu.
My máme hodinky, oni mají čas. Co udělají mobily s Papuánci?

Martin Soukup letos dostal cenu Neuron, udělovanou nejlepším vědcům. Mimo jiné za to, že sleduje, jak žije asi patnáct set lidí v odlehlém údolí ostrova...  celý článek

Romantická skaliska na jižním okraji vrcholové plošiny Brostschbergu
Stezkami čarodějnic v Alsasku. Magický svět ve francouzských Vogézách

Do Alsaska se jezdí hlavně kvůli znamenitým vínům. Dalším tamním oblíbeným lákadlem jsou samozřejmě divukrásné Vogézy s holými hřebeny i vodopády. Kromě nich...  celý článek

Bunkr Atlantického valu, který Němci postavili za druhé světové války, aby...
Nizozemsko odkrývá nacistické bunkry. A s nimi i bolestnou historii

U pláží nedaleko Haagu pokryl písek bunkry, které tu byly postaveny na Hitlerův rozkaz. Jakoby tento písek schoval i bolestivé vzpomínky, které bunkry...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.