Diskuze

Dovolená za málo peněz. Tři osvědčené tipy, jak ušetřit tisíce

Zatímco Norsko nebo Švýcarsko vám řádně provětrá peněženku, v Turecku nebo Portugalsku je pořád příjemně lacino. Přinášíme vyzkoušené tipy, jak na dovolené nenásilně ušetřit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Chybí tu ten nejdůležitější tip:

Nechat doma manželku.

Ušetříte minimálně nervy.

0 0
možnosti

zalezi hodne na tom, jakou zenskou sis vybral za manzelku.;-D

 My kdyz nekam jedeme, mame rozdelene ulohy, kdo se postara o co z organizace dovolene pred cestou a behem ni a vychazi nam to velmi dobre.

Manzelka vi co je jeji prace a do me mi nekeca a vice versa.

0 0
možnosti

Rád bych všem doporučil webové stránky zaměřující se na levné letenky: Flyfrom.eu ;-)

0 0
možnosti

Jet do Rakouska pres GAPA ke k ničemu, sice usetrite 500,- ale ty kopce nestojí za to a čas taky neusetrite. Žádné kolony u Rosheinam nejsou, jezdim touto cestou až přes Brenner do Italie každý týden ,takže si lidi priplatte a mamte klidnou cestu, vím o čem mluvím, redakce sice má dobre nápady, ale v tomto ne, Kolony jsou Holledau směr Mnichov.

1 0
možnosti
Foto

I80v73a72n 39K86o71p60t67a

20. 7. 2015 14:59

Nevím kudy jezdíte ale kolony tam jsou slušné, jezdím tam tedy jen v zimě a München - Brenner je tak na 5 hodin jízdy. Prakticky od Mnichova po rakouské hranice je to jedna velká Stau. Naposledy jsem jel HK-Brixen ca. 15hodin (nebyly hlášeny žádné nehody). 

I když jednou jsem zkoušel bundesky a člověk si moc nepomůže.

1 0
možnosti

Tento rok v září se chystám do Izraele. Letenka a hotely kupované v lednu- letenky i zpáteční pro dvě osoby i se zavazadly a pojištěním storna 13 tisíc korun, ubytování 11 dní, Tel Aviv a Jerusalem se snídaní za 1140 dolarů dohromady. Cestovka: 75 tisíc na 8 dní. Šekely jsem nějaké vyměnil v Praze (goldenexchange na Poříčí)

1 0
možnosti

Tip jak ušetřit je koupit si jednocestnou letenku. Z Izraele je let levnější. V Jerusalémě je velmi levné bydlení mezi hradbami starého města. V Tel-Avivu hostely na ulici Ben Yehuda. Dvojpostel v pokoji s klimatizací stojí v Tel Avivu cca 200NIS, Jerusalem 140NIS. Pokud máte jen snídaně. Dá se dobře a levně najíst v pouličních fask foodech jídla typu shwarma/falafel/hranolky/salát cca 20NIS /osoba. V restauraci se ušetřit nedá a cena s pitím, kávou i službami přijde na cca 100-150NIS v obyčejné restauraci. Pokud si budete vařit, určitě navštivte potravinové trhy. Ha-Carmel v Tel Avivu (Alemby 62 cca), nebo jeruzalémské tržnici na starém městě v Arabské části. Obecně je Jerusalém levnější. Pokud pojedete z letiště do hotelu v Tel Avivu, cena by neměla být přes 150NIS za auto! Předem se opravdu důkladně domluvte na ceně na osobu příp. auto, ať předejdete dohadům po odvozu. Cenu taxikem do Jerusaléma z Tel Avivu neznám, ale pokud by z letiště jel tím směrem sherut, což je dodávka/taxi, cena by mohla být okolo 50NIS/osoba. Pokud nebudete mít půjčené auto, tak se nebojte jezdit autobusama i v zéřijovém horku, jsou klimatizované, pohodlné a rychlé, na delší trasy dělají zastávky na občerstvení. Pokud budete vystupovat někde v poušti mimo velké města, dopředu se s řidičem domluvte, aby vám zastavil, protože na to často zapomínají a na plno zastávkách nezastavují. 90% turistů svou destinaci přejede. Pokud budete mít půjčené auto, tak určitě dodržujte rychlost, hlavně na dálnici, která vede z Tel-Avivu do Jerusaléma, policejní hlídky jsou hodně časté a hodně se zaměřují na dodržování rcyhlosti.

2 0
možnosti

To je sice hezké, že cesta na Istrii je v sobotu peklo, ale jak to asi udělat, když mi v sobotu začíná pobyt a jezdit v noci z pátku na sobotu už fakt nehodlám. Takže prostě v pět ráno vyrazím z Mikulova a budu se modlit. :)

1 0
možnosti

A co treba si dat pobyt o patku nebo nedele? Proc jezdit od soboty? Sem nikdy nepochopil

3 4
možnosti

Ty průměry Euristatu vám vůbec nic neřeknou. Ano v Norsku stojí hodně věcí fakt neskutečně mnoho, ale taky tam jde najít třeba lososa za zlomek ceny, outdoorove oblečení levnější a kvalitnější než kdekoli v EU, stanovani zdarma nebo celkem levné chatky. Chce to umět plánovat podle reálií. Ve Španělsku je celkem levný hospodský život (proti západním zemím EU), jezdí se tam opijet půl Evropy a ne jen na ostrovy. Potraviny seženete za cenu jako u nás, ale musíte do hypermarketu. Cena roste jak je krámek menší. Portugalsko mám ubytování levnější než ČR, Potraviny levné, veřejná doprava jako u nás, něco dražšího tam je a tomu se jde vyhnout. Prostě nekoukejte tak na průměry. Stačí dobře plánovat (na potraviny mi pomáhají stránky Lidlu v té zemi)

12 0
možnosti

Tak zrovna to Portugalsko je spise o neco drazsi nez levnejsi. Ubytovani pokud myslite hotel tak vyjde plus minus stejne, pokud rent tak ten je pravda o neco levnejsi a jidlo je o neco drazsi. Restarace o dost drazsi, obecne sluzby v PT o dost vyssi nez v CR.

1 0
možnosti

Záleží na tom, jak si kdo dovolenou představuje. Někdo si che užít luxusu a pohodlí někde na jednom místě u vody, někdo chce poznávat přírodu, spí pod stanem a vaří si na vařiči. Já raději pojedu se stanem do Skandinávie, než do Španělska do hotelu a někdo zase naopak. :-)

3 0
možnosti

I autem se stanem do Španělska jde, vnitrozemí má hodně co nabídnout :)

2 1
možnosti

Tak koukam, ze je pro nas skoro vsude draho. Zbyva Bulharsko, Polsko a Madarsko. Uz i to Slovensko je pro nas drazsi. No, vsude dobre a doma nejlip[>-]. Prece nebudu vrazet nase tezce vydelane a zdanene prachy nejakym Svycarum nebo Norum do chrtanu. Letos opet na chalupu.R^

0 1
možnosti

A81d93a37m 93Ž95í77d48e59k

20. 7. 2015 7:49

Máte špatný úhel pohledu. Na Slovensku je dráž, o tom žádná. Ale díky přepočtu kurzu je tam draho hlavně pro Slováky.

0 0
možnosti

Draho je zjevně tak, kam jezdí nejvíc turistů. A nejvíc turistů tam jezdí, protože je ty místa nejspíš něčím lákají. Turecko je určitě krásná země, ale ne pro někoho, kdo se letos rozhodl obdivovat Švýcarsko.

1 0
možnosti

Tak to by bylo zajimave porovnat pocet navstevniku Bulharska a treba Norska:)

1 0
možnosti

J48i10ř52í 90M72a91c53e13k

20. 7. 2015 7:24

Všechno je relativní. Ve Skandinávii lze legálně tábořit ve volné přírodě, čímž náklady zase poněkud klesnou.

10 0
možnosti