Diskuze

Česko je plné tajemných balvanů. Pravý menhir tu však není, míní vědci

Za starobylými kameny nemusíte nutně podnikat daleké cesty do Bretaně či na Korsiku. Stačí se vypravit třeba směrem na Louny. Nejvíc těchto balvanů podivínů najdete na pomezí severních a středních Čech. Má to ale háček. Podle archeologů se nikdy neprokázalo, že by mezi nimi byl opravdový menhir.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

"Kde domov můj?"

O ničemm jiném ta posedlost Kelty není.

0 0
možnosti

Ach jo! Kdyby věnovali v redakci 5 minut srovnání těch fotek.... Nejenom u tohoto článku jsou naházeny na jednu hromadu, doslova hala-bala.

1 0
možnosti

Mi je celkem putna, jestli jsou to pravé menhiry nebo ne, každopádně jsou zajímavé. Byl jsem mj. u kounických řad i u popisovaného Zkamenělého pastýře - a je to prostě hezké a zajímavé, na nějaké esoterické či UFO legendy ale nevěřím.

2 0
možnosti

Dobře na to jdou na Slovensku - Spišský hrad má ponechané doplňky co postavili filmaři, na tůře po Tatrách potkáte zříceninu historického kláštera kterou právě dostavují,... ;-D

Nic proti, jen je to legrační, ale proč ne pokud to dostane lidi do přírody.

0 0
možnosti

Jo a všichni jsme Kelti... A pak ještě tu o Červené Karkulce. Myslím, že národ český je cokoliv víc, než Kelt a Slovan :-) Našly se zde jen keltská opida, ale menhiry ne. A i u těch opid bych si nebyl jist neboť se tam našly jen věci pocházející od Keltů, ale pokud si přečtete Zápisky o válce Galské, kde je popsáno, jak vypadalo opevnění Keltských hradišť ve Francii, tak ty naše tomu moc podobné nejsou. Tak je otázka jestli se nejednalo spíše o Germány nebo jiné kmeny, kteří čile obchodovali s Kelty. Ostatně každý kámen co se vyorá je tajemný. Včetně těch přírodních. Ach jo... Myslím, že většina těch kamenů jsou hraniční kameny z dob daleko mladších.

0 0
možnosti

Prof. MUDr. Milan Macek dospěl na základě svého výzkumu k závěru, že v současné české populaci jsou 4 % keltské mutace.

0 0
možnosti

J14i84ř30í 25N79o94v11ý

5. 6. 2015 9:22

Ještě docela nedávno stál Kamenný pastýř přímo v poli (žádná ohrádka), nikoho jsem u něj nikdy nepotkal a skoro nikdo o něm ani nevěděl. Jo, tyhle módní trendy ... Teď už raději jezdím někam jinam, kde nikoho nepotkám.

0 0
možnosti

Vžyť je to dobrá zábava. Třeba na jihu Anglie má snad každá vesnice kamenné řady, obrazce v polích nebo pískem sypané stometrové koně.

1 0
možnosti

Jeden je na Pražském hradě.

1 1
možnosti

Na Pražském hradě není menhir, ale monolit.

3 0
možnosti

Kdo byl Bohuslav Hrabal? Já znám jenom spisovatele Bohumila H.

Jinak orientovat se jen na názor archeologů je úplná blbost. Menhiry v naší krajině mají skutečně funkci rozšiřovat energii a měli bychom za to být rádi. Každá pozitivní věc je dobrá. Jinak jsou tady už tisíce let a dřívější civilizace, které byly vyspělejší než my, je uměly energeticky využívat.

3 3
možnosti

Jakou energii? A které civilizace máte na mysli?

2 2
možnosti

Před 60 lety vadily zemědělcům meze. Teď jim vadí kámen. Přitom obrovské lány jsou v naší krajině nepatřeičné a obludné - díky za každý kámen či strom, který tuhle obludnou jednotvárnost dokáže narušit. Když dnes chci vidět, jak vypadala kdysi líbezná česká krajina, musím se vydat do Bavorska, Rakouska či Polska.

9 0
možnosti

Myslím, že tyhle problémy se netýkají jen našich krajin - třeba v Británii bude takových faux-historických staveb a konstrukcí z 18. nebo 19. století docela hodně. Romantismus udělal svoje...

0 0
možnosti