Diskuze

Černobyl po 29 letech. Fotky čtenáře, z kterých stále mrazí

Přestože pocházím ze Slovenska, na Ukrajině, východním sousedovi mé rodné vlasti, jsem byl poprvé až loni. Události, které se v této zemi odehrávají od února 2014, ji v mém pomyslném žebříčku katapultovaly na přední místo zájmu, píše Peter Majerčák.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Na Ukrajině se tolik zase nekrade, je to jen mýtus.

0 0
možnosti

J35o44s55e70f 72T41ů82m80a

29. 4. 2015 22:52

Poslední dobou se cítím nějak bez energie, asi si tam zajedu abych načerpal novou ;-D

0 0
možnosti

Jo mrazí, ale z kvality a tuctovosti snímků.

0 0
možnosti

Na fotce nemáte řeku Pripjať jak píšete ale nádrž vedle elektrárny.

0 0
možnosti

Byl jsem v Černobylu v květnu 2012.Jelikož byl nádherný slunečný den tak venku to nevypadalo vůbec hrůzostrašně.Jakmile jsem se ,ale vydal do budov už to bylo jiné kafe. Osobní zanechané věci působí fakt tísnivě. Jako zážitkový výlet to ve vás nechá hlubokou stopu.

2 0
možnosti

ja tam tu radioaktivitu uplne vidim.

0 0
možnosti

Možná by chtělo do povědomí lidí dostat i havárii americké jaderné elektrárny Three Mile Island, kde byl přístup pracovníků hodně podobný jako v Černobylu a dokonce prezident do médií říkal, že se nic nestalo a přitom k výbuchu moc nechybělo...

1 0
možnosti

Havárie a k výbuchu nedošlo?

0 0
možnosti
Foto

Na fotce číslo 2/15 je anténa systému HAARP nainstalovaný armádou USA. Tento krám se tam objevil před několika lety zcela potichu. Další měl stát v Brdech, to ale není rozhodně radar :-)

0 11
možnosti

No to těžko, to je Duga-3, krátkovlnný OTH radar s výkonem kolem 10MW.

2 1
možnosti

Černobylská havárie sice byla tragédií, ale i taková má svůj přínos. Za těch skoro 30 let se z člověkem dotčené přírody stala příroda téměř panenská, žijí tam zvířata, a to i jinde ohrožená. Radiace jim evidentně nevadí, trvalo jim jen pár generací k tomu, aby se jí dokázali přizpůsobit. Myslím, že kdyby to bylo nutné, zvládl by to i člověk.

0 0
možnosti

Ano, tragédie se dají fotit všude, protože je jimi prošpikovaný celý svět. Černobyl jsme chtěli připomenout hlavně proto, že většina mladých lidí dnes vůbec netuší, že se tady někde něco takového odehrálo. A že to tehdy mělo dopad i na zdraví řady lidí u nás, nejsou na to žádné vědecké studie, protože tehdejší režim se snažil aspoň pár dní dní celou událost spíše ututlat, faktem však je, že hodně žen v bývalém Československu tehdy v návaznosti na tyto události potratila, že se tady výrazně zvýšil počet autoimunitních onemocnění štítné žlázy, atd... A to, že to byla tragédie, o které dnes studenti na školách ani neví, je taky fakt, mnozi nakonec neví nic moc ani o 17. listopadu 89, i to je pro ně temná minulost. Každopádně ať se to někomu líbí nebo ne, Černobyl navždy zůstane i závažným mementem, co může způsobit jaderná elektrárna.

20 0
možnosti

Černobyl bylo v první řadě obrovské lidské selhání. Politický příkaz shora měl vyšší váhu než veškeré schválené postupy a procesy. Politický úkol měl vyšší váhu než zdravý rozum. V rámci politické podlízavosti byly vyřazeny veškeré bezpečnostní prvky.

Pro mladší generace je Černobyl prázdným pojmem. Ale ani ty sarší generace většinou vůbec neví, co se tam tenkrát stalo. Naše média nás uklidňovala, že se vůbec nic neděje. Zato ruská média vysílala záběry, jak jsou vojáci posíláni jen s rouškou přes pusu ja jistou smrt. Naše televize neukázala nic, zato ty západní ano. A ty zase trochu přeháněly.

Důsledek? Na jedné straně panická hrůza z jádra, na druhé straně apatie a bagatelizování nebezpečí. Pravda je někde mezi, jedna i druhá strana ji ale úspěšně překřičí.

19 0
možnosti