Diskuze

Lepší lyžáky už mít nemůžete. Takhle se dělají superboty na míru

Vyzkoušeli jsme špičkovou metodu výběru a úpravy kvalitních sjezdařských bot. Boty na míru. Je to drahé, ale zajímavé řešení zejména pro náruživé lyžaře nebo pro ty, kteří mají nějaký ortopedický problém či jsou po zranění nohy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PB

jenom bych rad podotkl, ze plneni vnitrni boty penou existuje tak zhruba od r. 1975. Nedokazu posoudit, jak velky je technicky rozdil mezi tenkrat a dnes, ale princip byl v zasade uplne stejny - a uz tenkrat to nebylo extremne drahe.......

0 0
možnosti
JJ

Tohle tu bylo přesně před rokem!!!!!!!!!!!!Rv

1 1
možnosti
VH

problem budou taky blatove nohy vetsiny vikendovych lyzaru. Naprosta atrofie kvadricepsu a celeho uponoveho systemu, ochablost celeho tela. Takovym nepomuzou ani boty ze zlata.

2 2
možnosti
JM

Už by se výrobci lyžáků mohli zamyslet a inspirovat se u skialpových bot, kde někteří výrobci nabízení boty, kde si vnitřní botičku člověk doma nazuje a v troubě na noze vypeče a má jistotu, že mu padne naprosto přesně

2 2
možnosti
JK

J69a13n 88K47r55p78e49c

8. 1. 2013 9:22

já už řadu let bojuji s tím, že nejsem schopen naléz lyžařské boty, které by mi vyhovovaly, tudíž užívám stále stejné lyžáky už 7 sezón. a prolezl sem snad už opravdu všechno. netuším jakou ty moje mají flexi (stáří je snad dostatečně vysvětlující, tedy flexe mezi 300 - 5000), ale vím že mám nad lyžemi kontrolu, nejsou sice nějak zvlášť pohodlné ale dá se do nich opřít a dokonce i přiměřeně chodit, když je třeba tak i běhat. vonehdá jsem si přímo na svahu vyzkoušel nějaké zupa dupa lyžáky, a měl jsem z toho pocit, jako bych v papučích strčil nohu do pet flašky. Docela jsem se o ně i bál, že když je rozkřápu, budu ten sajrajt muset zaplatit - což s cenovkou kolem 9 kkč se mi zrovna nechtělo. Takže to ve svých Dalbello (nebo tak nějak) drandím dál, a nemám pocit, že by ty modérní vyztužené gumáky lyžařům kolem mne dodávaly nějaké skill pointy.

2 2
možnosti
JR

S článkem nelze než souhlasit. Jedinou výhradý mám právě k flexi v posledním odstavci. Jsem zastáncem pravého opaku. Pokud si dobře vyberete velikost a tvar boty, tak ani vysoká flexe není problém. Výjimkou jsou možná vyloženě závodní boty s flexí kolem 150, které skutečně nejsou dělané na celodenní ježdění, ale i u těch budou nadšenci tvrdit, že není problém v dobře padnoucích botách být celý den. Naopak bych velmi zrazoval před botou příliš měkkou. Domnívám se, že boty s flexí 50-60 nejsou vhodné ani pro začátečníka, který do toho moc nešlape. Je to jak jezdit v bačkorách, lyže nereaguje. Od vysoké flexe bych asi odrazoval akorát extrémně lehké jedince a ještě k tomu začátečníky. 50kg slečna, která stojí poprvé na lyžích asi neprošlápne 120ku botu. Ale to jsou extrémy.

0 1
možnosti
LG

Ono to chce trochu s rozumem, což se článek zřejmě smaží naznačit.

Znám lidi, kteří si pořídili tvrdé závodní boty a po počátečním nadšení jak úžasně vedou lyži zjistili, že boty po každé jízdě pod kopcem musí rozepínat, protože v nich jinak nejsou schopni vydržet. Výsledek byl, že po týdnu byli z takového ježdění zpruzení víc, než kdyby jezdili s o něco horším vedením lyže v měkčích botách.

1 0
možnosti